„Laba diena, Lietuva“ 10 geriausių dviračių takų Lietuvoje

Rugpjūčio 5-oji, pirmadienis. „Laba diena, Lietuva“ komanda pasiruošusi apžvelgti aktualiausias ir įdomiausias šios dienos naujienas.

Pirmoji tema ir pokalbis studijoje apie Baltijos kelią ir artėjančią jo minėjimo sukaktį. Ruošiantis minėti istorinį įvykį, pačią Baltijos kelio pradžią prisiminsime su laidos viešnia – Angonita Rupšyte.

Justinas Vainilavičius, LRT užsienio naujienų redaktorius, vieši studijoje ir kelia klausimą dėl homeopatinių vaistų. Tai daugiau nauda ar žala? Kodėl Ispanija kategoriškai nusistačiusi prieš tokius vaistus ir net laiko juos mirtinais?

Vyriausybės kova su maisto kainomis: po 8 mėnesiu kovos, regis, vyriausybė turi skelbti pralaimėjimą. Statistika rodo, kad per pirmąjį šių metų pusmetį maisto kainos ir toliau kilo maždaug 3 proc. Kodėl valdžia šioje kovoje su kainomis turi kapituliuoti? Atsakymas reportaže.

Kultūros naujienos: šiandien „Kine po žvaigždėmis“ istorinė lietuvių juosta „Riešutų duona“. 21:30 val. Vilniuje, Katedros aikštėje, laukiami visi norintys išvysti šį filmą.

Užsienio apžvalga: politologo Lino Kojalos komentaras. JAV įvykusios šaudynės pareikalavusios beveik 30 asmenų aukų. Kita tema – Jungtinės Karalystės „Brexitas“. Kiek jis kainuos?

Nors praėjo dveji metai, kai vandenvietėse Raseinių rajone aptikta sveikatai pavojingo arseno, tačiau jo kilmės nustatyti nepavyko. Lietuvos geologijos tarnyba surengė du konkursus gręžiniams atlikti, aiškinantis arseno vandenvietėse kilmę, tačiau visi pasiūlymai viršijo turimas lėšas. Tarnyba prašo, kad Aplinkos ministerija skirtų papildomą finansavimą.
Kaip BNS sakė Geologijos tarnybos vadovė Jolanta Čyžienė, po nepavykusio pirmojo viešojo pirkimo birželį Geologijos tarnyba raštu kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl papildomų lėšų, tačiau atsakymo nesulaukė.

Sveikatos apsaugos ministerija sumažino didžiausią leidžiamą ribinę kvapo koncentraciją gyvenamosios aplinkos ore. Tikimasi, jog pakeitimai pagerins oro kokybę šalia pramonės, perdirbimo ir kitų objektų, galinčių skleisti aštrius kvapus, gyvenantiems žmonėms. Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, pakeitimus paskatino realios situacijos, kai dėl kvapo koncentracijos žmonės jautėsi nepatogiai ir net skundėsi pablogėjusia sveikata.

Kol vasara lepina maloniais orais, pamatyklietuvoje.lt portalo vadovas Arvydas Dotas siūlo nepamiršti dviratės transporto priemonės ir aplankyti Lietuvos kraštus būtent dviračiu. Pasiūlymų net 10!

Spaudos konferencija tiesiogiai: Vilniaus savivaldybės administracijai vadovaujantis Povilas Poderskis pirmadienį sostinėje surengė spaudos konferenciją. Jos metu pristatė tolimesnį besiskiriančio buvusio Vilniaus mero ir jo ilgametės žmonos Agnės Zuokienės namuose rasto, kaip manoma, šiemet anapilin iškeliavusio menininko Jono Meko daiktų likimą. Poderskis pripažino, kad išsiveždama šį turtą iš Zuokų namų, savivaldybė viršijo savo įgaliojimus ir artimiausiu metu grąžins viską ten, kur rado.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte. Ved. Guoda Pečiulytė.