Žinios. Su Jono Meko darbų perdavimu Šiuolaikiniam meno centrui nesutinka ir pats Artūras Zuokas: daiktai turi būti grąžinti fondui

Nuo Vinco Kudirkos ir Petro Cvirkos paminklų šiandien ryte nukabintos Vilniaus merui Remigijui Šimašiui adresuotos lentelės. Tiesa, Vilniaus viešosiose vietose pasirodė ir plakatai su Jono Noreikos-Generolo Vėtros atvaizdais. R. Šimašius visuomenės kritikos sulaukė, kai prieš kelias savaites jo iniciatyva nuo Vrublevskių bibliotekos buvo nukabinta atminimo lenta, skirta Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai.

Po dvejų šaudynių Teksase ir Ohajuje, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad Amerikoje nėra vietos neapykantai ir žada tuo pasirūpinti. Vakar prie baro Deitono mieste nušauti 9 žmonės, nukautas ir pats šaulys. Šis incidentas įvyko praėjus maždaug 13 valandų po šaudynių netoli sienos su Meksika esančiame El Pase, kur užpuolikui ėmus šaudyti prekybos centre žuvo 20 žmonių. Pats policijai pasidavęs įtariamasis, kaip manoma, prieš žudynes internete paskelbė manifestą, kuriame pasmerkė ispanakalbių invaziją į Teksasą.

Vilniaus savivaldybės administracija šiuo metu savivaldybėje esančius ir Jono Meko fondui priklausančius menininko daiktus siūlo eksponuoti Šiuolaikinio meno centre, tačiau pastarojo vadovas teigia esą apie tai girdintis pirmą kartą. Tiesa, su daiktų eksponavimu nesutinka ir buvęs Vilniaus metas Artūras Zuokas, anot kurio daiktai privalo būti grąžinti į Jono Meko fondą.

Sveikatos apsaugos ministerija sumažino didžiausią leidžiamą ribinę kvapo koncentraciją gyvenamosios aplinkos ore. Tikimasi, jog pakeitimai pagerins oro kokybę šalia pramonės perdirbimo ir kitų objektų, galinčių skleisti aštrius kvapus. Sumažintų normatyvų įgyvendinimui skirtas penkerių metų pereinamasis laikotarpis.

Honkongo policija trečią dieną iš eilės vaiko demokratijos reikalaujančius protestuotojus. Šįryt mieste vyko devyni mitingai, policija daugeliu atveju naudojo ašarines dujas.

Šįvakar Vilniaus katedros aikštėje vyks „Lietuviško kino naktis“, per kurią bus rodomas 1978-aisiais sukurtas ir šiemet restauruotas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Riešutų duona“. Nemokamas seansas vyks ne tik Vilniuje – sujungs dar 50 Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat Jungtines Valstijas, Austriją bei Graikiją. Organizatoriai susidomėjusius kviečia festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ interneto puslapyje pasitikrinti, ar jūsų mieste šįvakar toks seansas vyks.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau