„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kai laisvė reiškia daugiau: kaunietis Juozas Barkauskas kardelį iš Baltijos kelio saugo iki pat šiandienos

Antrą šiandienos „Labas rytas, Lietuva“ laidos dalį pradedėsime itin pakilia nuotaika – artėjantis Baltijos kelio trisdešimtmetis žada suteikti kiekvienam iš mūsų begalę ne tik džiugių, bet ir ypatingai prasmingų akimirkų. Viena iš to iliustracijų – LRT eteryje šiandien pristatytas gelės kardelio simbolis neabejotinai pavers šį gražų jubiliejų nepamirštamu. Plačiau apie tai papasakos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vyresnioji projektų vadovė Justina Vaitkevičiūtė, kuri atskleis įdomių detalių apie šią taip svarbią mums istorinę dieną ir jos simbolius – pavyzdžiui, ar žinojote, kad iš pradžių kardelis tapo vienu iš Baltijos kelio simbolių tik Lietuvoje, o latviams ir estams jis iki šiol nebuvo toks ryškus?

Autentišką kardelį iš Baltijos kelio kaip itin šiltą šios dienos prisiminimą kaunietis Juozas Barkauskas iki šiol saugo savo namuose. Tądien jam nukritęs tiesiai iš dangaus, šiandien sutvirtintas ir įrėmintas jis užima pagarbią vietą jo bute. Kalbinamas apie prisiminimus iš Baltijos kalio, mūsų herojus teigia, kad tądien Lietuvos žmonės sugebėjo įrodyti, jog kovoti reikia iki galo.

Vėliau laidoje – „Ryto su muzika“ rubrika, kurioje sulauksime grupės „Good Time Boys“, pristatysiančios savo debiutinę dainą. Kolektyvo lyderis Gabrielius Šurna papasakos laidos žiūrovams tiek apie šį kūrinį, tiek apie plačiąjai visuomenei dar nežinomas grupės istorijos, gyvavimo ir kūrybos detales.

Ar esate girdėję apie jūrų žygeivius? Tai gana retas keliavimo būdas, kai jūros pakrantės tyrinėjamos einant pėsčiomis, plaukiant ir nardant. Šio ryto laidoje pristatomame europietiško gyvenimo būdo ir kultūros žurnalo „Euromaxx“ reportaže „Deutsche Welle“ komanda prisijungė prie šio sporto entuziastų ir leidosi į trijų dienų žygį aplink Kroatijai priklausančią Kreso salą.

Pirmą kartą istorijoje kiekvienas iš mūsų šalies gyventojų turi galimybę sugalvoti vardą... žvaigždei. Ir ne tik žvaigždei, bet ir aplink šią žvaigždę besisukančiai planetai. Skamba neįtikėtinai? Kai kuriems „Labas rytas, Lietuva“ komandos nariams neabejotinai irgi teko kilstelėti antakį, išgirdus apie šią iniciatyvą, tačiau nuraminti mūsų visų su viltingomis žiniomis į laidos studiją atskubėjo pati VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė Gražina Tautvaišienė. Ji ir papasakos apie iš tiesų unikalų konkursą „Suteikime vardą egzopasauliui“, kuriame sudalyvauti gali kiekvienas iš mūsų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau