Žinios. Šį vakarą pusšimtyje šalies vietų – nemokami „Lietuviško kino nakties“ seansai po atviru dangumi

Premjeras Saulius Skvernelis šią savaitę prezidentui Gitanui Nausėdai turi pateikti kandidatūras į atnaujintą Vyriausybę. Po įgaliojimų grąžinimo šalies vadovas Skvernelį premjeru paskyrė liepos 24 d. Nuo tada jis turi 15 dienų kabinetui sudaryti ir pateikti jį prezidentui tvirtinti.

Šią savaitę turėtų paaiškėti, ką Lietuva siūlys į eurokomisarus. Kilus diskusijoms, ar šalis nevėluoja, prezidentas Gitanas Nausėda savaitgalį teigė taip nemanantis. Pasak jo, jokie sprendimai dar nepriimti ir portfeliai neišsidalyti, todėl kelti isterijos nereikėtų. Šalies vadovas taip pat teigė, kad nėra taip svarbu, ką Lietuva deleguos – vyrą ar moterį, svarbiau, kad gautų gerą postą ir pasiūlytų jam tinkantį kandidatą. Tiesa, jo atstovas praėjusią savaitę pareiškė, kad pateikusi moters kandidatūrą Lietuva naujojoje Europos Komisijoje galėtų tikėtis geresnio portfelio.

Po tris dešimtis gyvybių nusinešusių dvejų šaudynių Teksase ir Ohajuje, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad Amerikoje nėra vietos neapykantai ir žada tuo pasirūpinti. Vakar prie baro Deitono mieste nušauti 9 žmonės, nukautas ir pats šaulys. Šis incidentas įvyko praėjus maždaug 13 valandų po šaudynių netoli sienos su Meksika esančiame El Pase, kur užpuolikui ėmus šaudyti prekybos centre žuvo 20 žmonių. Pats policijai pasidavęs įtariamasis, kaip manoma, prieš žudynes internete paskelbė manifestą, kuriame pasmerkė ispanakalbių invaziją į Teksasą.

Vakarų šalys kritikuoja Rusiją, savaitgalį išvaikiusią dar vieną nesankcionuotą opozicijos protestą. Vokietija pareikalavo paleisti šimtus sulaikytų demonstrantų, Prancūzija – pasmerkė perteklinį jėgos panaudojimą ir paragino užtikrinti šalyje saviraiškos laisvę, galimybę rengti taikias demonstracijas ir dalyvauti laisvuose bei skaidriuose rinkimuose. Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Jungtines Valstijas ir Vokietiją agitavus Rusijos gyventojus dalyvauti mitinguose ir taip esą kišusis į jos vidaus reikalus. Maskvoje policija savaitgalį sulaikė daugiau kaip 800 į protesto akciją susirinkusių žmonių. Mitingai rengiami tarnyboms neleidžiant opozicijos kandidatams dalyvauti rugsėjį vyksiančiuose Maskvos tarybos rinkimuose.

Besirengiančius į Paryžių – Luvro muziejaus valdžia perspėja: geriau pirkti bilietą iš anksto internetu, kitaip kyla rizika į lankomiausią pasaulyje muziejų nepatekti, nes bilietų kelioms artimiausioms dienoms gali nebūti.

Šįvakar Vilniaus katedros aikštėje vyks „Lietuviško kino naktis“, per kurią bus rodomas 1978-aisiais sukurtas ir šiemet restauruotas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Riešutų duona“. Nemokamas seansas vyks ne tik Vilniuje – sujungs dar 50 Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat Jungtines Valstijas, Austriją bei Graikiją. Organizatoriai susidomėjusius kviečia festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ interneto puslapyje pasitikrinti, ar jūsų mieste šįvakar toks seansas vyks.

Orai.