Žinios. Šią savaitę atostogų išeina pusė Vyriausybės – septyni ministrai iš keturiolikos

Šią savaitę turėtų paaiškėti, ką Lietuva siūlys į eurokomisarus. Kilus diskusijoms, ar šalis nevėluoja, prezidentas Gitanas Nausėda savaitgalį teigė taip nemanantis. Pasak jo, jokie sprendimai dar nepriimti ir portfeliai neišsidalyti, todėl kelti isterijos nereikėtų. Šalies vadovas taip pat teigė, kad nėra taip svarbu, ką Lietuva deleguos – vyrą ar moterį, svarbiau, kad gautų gerą postą ir pasiūlytų jam tinkantį kandidatą. Tiesa, jo atstovas praėjusią savaitę pareiškė, kad pateikusi moters kandidatūrą Lietuva naujojoje Europos Komisijoje galėtų tikėtis geresnio portfelio.

Šią savaitę atostogų išeina pusė Vyriausybės – septyni ministrai iš keturiolikos. Nuo šiandien atostogauti pradeda kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Nuo praėjusios savaitės jau atostogauja užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, nuo ketvirtadienio tėvystės atostogų eis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Atostogaujančiuosius pavaduos kiti ministrai. Pasak premjero atstovo, tai, ar Saulius Skvernelis šį mėnesį atostogaus, priklausys nuo to, kaip klostysis Vyriausybės formavimas ir eurokomisaro skyrimas.

Vakarų šalys kritikuoja Rusiją, savaitgalį išvaikiusią dar vieną nesankcionuotą opozicijos protestą. Vokietija pareikalavo paleisti šimtus sulaikytų demonstrantų, Prancūzija – pasmerkė perteklinį jėgos panaudojimą ir paragino užtikrinti šalyje saviraiškos laisvę, galimybę rengti taikias demonstracijas ir dalyvauti laisvuose bei skaidriuose rinkimuose.

Honkonge šiandien paskelbtas visuotinis streikas, kuris turėtų sulaukti didesnio palaikymo nei kitos panašios akcijos. Taip protestuotojai didina spaudimą Pekino paskirtai lyderei Keri Lem ir reikalauja, kad ji atsistatydintų.

Šįvakar Vilniaus katedros aikštėje vyks „Lietuviško kino naktis“, per kurią bus rodomas 1978-aisiais sukurtas ir šiemet restauruotas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Riešutų duona“. Nemokamas seansas vyks ne tik Vilniuje – sujungs dar 50 Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat Jungtines Valstijas, Austriją bei Graikiją. Organizatoriai susidomėjusius kviečia festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ interneto puslapyje pasitikrinti, ar jūsų mieste šįvakar toks seansas vyks.

Orai.