„Labas rytas, Lietuva“ I d. Turto dalybos skiriantis: Lietuvoje paplitusi vedybinė sutartis apsaugo ir nuo papildomų ginčų, ir nuo kreditorių

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje pasitinkame pirmadienį, kuris nominuotas tapti austrių diena. Trumpa naujeinų apžvalga su Aiste Plaipaite.

Pirmadienis – mankštos diena. Šį kartą ypatingą energijos užtaisą paruošė sporto treneris Deimantas Vaitkevičius, kurio treniruotė pasižymėjo įvairių rytų ir vakarų kultūrų treniravimosi metodus sujungiančia Pilateso technika.

Rugpjūčio 23 dieną kartu su latviais ir estais visa Lietuva švęs Baltijos kelio trisdešimtmetį. Ruošdamasi šios istorinės datos minėjimui ir pasitikdama naująjį sezoną, LRT pristato integruotos komunikacijos kampaniją „Tegul žydi laisvė“, kurios pagrindiniu simboliu tapo gėlė – kardelis. Būtent pastarasis lemtingąją 1989 metų dieną krito iš dangaus ir simbolizavo artėjančią laisvę, kai buvo kovojama ne kardais, o kardeliais. Vienas kaunietis tai suprato itin ypatingai – šią gėlę saugo nuo pat Baltijos kelio dienos iki šiandienos.

Turto dalybos skiriantis: Lietuvoje paplitusi vedybinė sutartis apsaugo ir nuo papildomų ginčų, ir nuo kreditorių. Pasak advokato Karolio Rugio, vedybinė sutartis tarp lietuvių dažna, tačiau atvejai, kai skiriamasi gražiuoju net ją ir sudarius, reti. Esą vedybinė sutartis sudaroma siekiant išaiškinti skyrybų atveju turto klausimą, į kurį neįtraukiamos dovanos ir paveldėjami turtai. Tačiau kuo skiriasi vedybinė ir ikivedybinės sutartys turto aspektu?

Kai dauguma nemėgsta pirmadienio, viena skaitmeninės rinkodaros įmonė Australijoje išbraukė trečiadienius – visa tai atnešė sėkmę ir pelną. Negana to, kad išaugo darbuotojų pastenkinimas ir produktyvumas, pelnas išaugo 3 kartus, o pajamos šoktelėjo viršun net perpus. Tačiau kokios priežastys lėmė tokią įmonės sėkmę? Visa tai – LRT žurnalistės Jurgitos Čeponytės pasakojime.

Kalendorius. 1930 m. rugpjūčio 5 dieną gimė garsusis „Apollo 11“ misijos dalyvis ir JAV astronautas Neilas Oldenas Armstrongas.

Į-ąją dalį užbaigia spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Galadauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau