Žinios. Po šaudynių Teksase ir Ohajuje – netikėtas Donaldo Trumpo pareiškimas

Po tris dešimtis gyvybių nusinešusių dvejų šaudynių Teksase ir Ohajuje, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad Amerikoje nėra vietos neapykantai ir žada tuo pasirūpinti. Vakar prie baro Deitono mieste nušauti 9 žmonės, nukautas ir pats šaulys. Šis incidentas įvyko praėjus maždaug 13 valandų po šaudynių netoli sienos su Meksika esančiame El Pase, kur užpuolikui ėmus šaudyti prekybos centre žuvo 20 žmonių. Pats policijai pasidavęs įtariamasis, kaip manoma, prieš žudynes internete paskelbė manifestą, kuriame pasmerkė ispanakalbių invaziją į Teksasą.

Premjeras Saulius Skvernelis šią savaitę prezidentui Gitanui Nausėdai turi pateikti kandidatūras į atnaujintą Vyriausybę. Po įgaliojimų grąžinimo šalies vadovas Skvernelį premjeru paskyrė liepos 24 d. Nuo tada jis turi 15 dienų kabinetui sudaryti ir pateikti jį prezidentui tvirtinti.

Honkonge šiandien paskelbtas visuotinis streikas, kuris turėtų sulaukti didesnio palaikymo nei kitos panašios akcijos. Taip protestuotojai didina spaudimą Pekino paskirtai lyderei Keri Lem ir reikalauja, kad ji atsistatydintų. Du mėnesius Honkonge nerimsta protestai, kuriuos policija malšina ašarinėmis dujomis. Jie prasidėjo dėl numatomo priimti ekstradicijos įstatymo, kuris leistų perduoti Pekinui neįtikusius asmenis, ir baimės, kad Honkongas praranda savivaldą. Daugiau nei 200 aktyvistų sulaikyta, o Kinijos karinės pajėgos perspėjo, kad yra pasirengusios raminti protestuotojus, jei prireiks.

Besirengiančius į Paryžių – Luvro muziejaus valdžia perspėja: geriau pirkti bilietą iš anksto internetu, kitaip kyla rizika į lankomiausią pasaulyje muziejų nepatekti, nes bilietų kelioms artimiausioms dienoms gali nebūti.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau