Panorama. Pirmoji pagalba faraonui: Egiptas pademonstravo restauruojamą Tutanchamono sarkofagą (su vertimu į gestų k.)

Jungtinėse Amerikos Valstijose paskelbtas gedulas dėl šaudynių Teksaso El Paso ir Ohajo Deitono miestuose aukų, 5 dienas bus pusiau nuleistos vėliavos. Teksaso prokurorai siūlo skirti mirties bausmę 29 žmones El Pase nušovusiam ir dar tiek pat sužeidusiam užpuolikui. Deitono šaulį policininkai nukovė, bet jis spėjo nušauti 9, sužeisti dar apie 30 žmonių. Kai šalyje per parą buvo nušauti 29 žmonės, demokratai ėmė kaltinti prezidentą Donaldą Trumpą kurstant nesantaiką.

Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo etapui paaiškėjo, kad ne visos aukštosios mokyklos laikosi bendros stojamojo balo kartelės – vieni nuo kitų vilioja studentus. Buvusi švietimo ir mokslo minstrė Jurgita Petrauskienė kritikuoja, kad aukštojo mokslo pertvarkos tikslas didinti aukštojo mokslo kokybę, tačiau įstaigos orientuojasi ne į ją, o į kiekybę. Dabartinis ministras Algirdas Monkevičius sako, kad ateityje planuojamas bakalauro modelis turėtų išspręsti problemas.

Skirstant bylas teismų teisėjams išlieka korupcijos grėsmė. Tai nustatė Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Taršius automobilius apmokestinti žadanti valdžia žemės ūkio technikos turėtojus ramina, kad jiems tokio mokesčio nebus. Aplinkos ministro teigimu, traktoriai naudojami ne pramogai, o darbui, be to, žemės ūkio sektoriui ir taip sunku.

Vidaus vandenų kelių direkcija planuoja neeilinį projektą – modernizuoti daugiau nei 200 km vidaus vandens kelio atkarpą Nemunu nuo Kauno iki Jurbarko.

Už Egipto kultūros paveldą atsakingi pareigūnai pademonstravo garsiausio senovės karalystės faraono Tutanchamono restauravimo pradžią. Auksu dengtas medinis sarkofagas pademonstruotas pirmą sykį po to, kai buvo pervežtas iš kapavietės. Karalių slėnyje netoli Luksoro jį 1922 m. atkasė britų archeologai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.