Žinios. Maskvoje pakeliui į mitingą sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Liubov Sobol

LRT.lt

2019.08.03 17:57

Ariogaloje vyksta politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginys prasidėjo eisena nuo Ariogalos Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link, vyko Jungtinio tremtinių choro koncertas, knygų pristatymai, parodos, diskusijos. Sąskrydyje priimta rezoliucija, kuria reikalaujama „liautis kurstyti tautos susipriešinimą“ dėl memorialo Lukiškių aikštėje statybų, politinių kalinių ir tremtinių sąjunga reiškia nepasitenkinimą ir Vilniaus valdžios sprendimus nuo Vrublevskių bibliotekos nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą bei Kazio Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės. Sąskrydyje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda sakė tikintis šalies žmonių gebėjimu „įveikti visas prieštaras“.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kurs naują politinį judėjimą. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako, kad bus siekiama pritraukti naujų politikos ir visuomenės veikėjų. Politologo Lino Kojalos teigimu, toks žingsnis – vienas iš būdų, tikintis pritraukti naujų rinkėjų prieš ateinančius Seimo rinkimus.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad renkant kandidatą į eurokomisarus Lietuva nevėluoja ir svarbiausia – geras postas ir jam tinkamas žmogus. Šalies vadovo nuomone, sprendimai dar nėra priimti ir portfeliai neišsidalinti, todėl kelti isterijos nereikėtų. Vyriausybė kandidatūrą į eurokomisarus turi pasiūlyti kitą savaitę.

Rugsėjį duris atveriantis Seimo lankytojų centras bus ne Seime, kaip planuota, o kitoje gatvės pusėje, buvusio banko patalpose. Seimo atstovai sako, kad taip nuspręsta, nes lankytojų, norinčių pamatyti parlamentą, tik daugėja, o erdvių, kuriose būtų galima išgirsti daugiau apie Seimo istoriją – nėra. Oponentai įsitikinę priešingai ir sprendimą kritikuoja dar ir todėl, kad planuojamas centras – neinovatyvus.

Sveikatos apsaugos ministerijai susirūpinus darželinukų ir mokinių mityba, net ir įvedus licencijas dietistams, ir toliau vaikų maitinimu ugdymo įstaigose galės rūpintis specialaus išsilavinimo neturintys darbuotojai. Kauno savivaldybei atlikus analizę paaiškėjo, kad vos trys iš septyniadešimties dietistų, dirbančių ikimokyklinėse įstaigose, baigę dietetikos studijas. Nuspręsta dietistų darbą centralizuoti, jų mažinti perpus ir į darbą priimti tik turinčius reikalingą išsilavinimą.

Maskvoje sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Liubov Sobol. Ji suimta pakeliui į opozicijos mitingą, per kurį vėl reikalauta laisvų ir sąžiningų rinkimų į Maskvos miesto dūmą. Taikų susirinkimą iš karto išvaikė riaušių policija, suimta apie du šimtus žmonių.

Jungtinės Valstijos paskelbė naują sankcijų raundą Rusijai dėl buvusio šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo pernai Solsberyje, Jungtinėje Karalystėje. Vašingtonas paskelbė, kad sieks, jog tarptautinės finansų institucijos nebepratęstų su Rusija jokių sutarčių dėl paskolų, neteiktų finansinės ir techninės pagalbos.

Vašingtonas tikisi proveržio amerikiečiams Kataro sostinėje Dohoje atnaujinus derybas su Talibanu. Tikimasi, kad derybos padės užbaigti aštuoniolika metų trunkantį karą Afganistane.

Sostinės Gedimino kalne rastų 1863-1864 metų sukilėlių palaikai bus palaidoti Rasų kapinėse lapkritį, ceremonijoje laukiama Lenkijos prezidento, atstovų iš Baltarusijos, Ukrainos, Latvijos. Vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio teigimu, tiksli ceremonijos data priklausys nuo to, kaip seksis įrengti palaidojimams skirtą koplyčią Rasų kapinėse.

Kaune perlaidoti Gabrieliaus Žemkalnio-Landsbergio ir jo sutuoktinės Danutės Landsbergienės palaikai. Juos iš Australijos atgabeno giminaičiai. Žemkalnis-Landsbergis mirė 2017 metų gruodį, eidamas 89 metus. Kaune 1929-aisiais gimęs Gabrielius Žemkalnis-Landsbergis 1948 metais išvyko į Australiją ir buvo aktyvus vietos lietuvių bendruomenės narys, taip pat buvo išrinktas Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku.

Sportas. Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau