Žinios. Ariogaloje vyksta politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“ (su vertimu į gestų k.)

Ariogaloje vyksta politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginys prasidėjo eisena nuo Ariogalos Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link, vyko Jungtinio tremtinių choro koncertas, knygų pristatymai, parodos, diskusijos. Sąskrydyje priimta rezoliucija, kuria reikalaujama „liautis kurstyti tautos susipriešinimą“ dėl memorialo Lukiškių aikštėje statybų, politinių kalinių ir tremtinių sąjunga reiškia nepasitenkinimą ir Vilniaus valdžios sprendimus nuo Vrublevskių bibliotekos nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą bei Kazio Škirpos alėją pervadinti į Trispalvės. Sąskrydyje apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda sakė tikintis šalies žmonių gebėjimu „įveikti visas prieštaras“.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ kurs naują politinį judėjimą. Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako, kad bus siekiama pritraukti naujų politikos ir visuomenės veikėjų. Politologo Lino Kojalos teigimu, toks žingsnis – vienas iš būdų, tikintis pritraukti naujų rinkėjų prieš ateinančius Seimo rinkimus.

Sveikatos apsaugos ministerijai susirūpinus darželinukų ir mokinių mityba, net ir įvedus licencijas dietistams, ir toliau vaikų maitinimu ugdymo įstaigose galės rūpintis specialaus išsilavinimo neturintys darbuotojai. Kauno savivaldybei atlikus analizę paaiškėjo, kad vos trys iš septyniadešimties dietistų, dirbančių ikimokyklinėse įstaigose, baigę dietetikos studijas. Nuspręsta dietistų darbą centralizuoti, jų mažinti perpus ir į darbą priimti tik turinčius reikalingą išsilavinimą.

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Markas Esperas paskelbė, kad šalis rengiasi Azijoje dislokuoti vidutinio nuotolio raketų Kinijos įtakai atsverti. Tokius planus jis pranešė pasauliui nuogąstaujant dėl naujų ginklavimosi varžybų, Jungtinėms Valstijoms ir Rusijai vakar nutraukus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų susitarimą. Bet Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako tikįs, kad jam pavyks pasiekti naują susitarimą dėl branduolinių pajėgų mažinimo – ir į jį jis nori įtraukti ne tik Rusiją, bet ir Kiniją.

Jungtinės Valstijos paskelbė naują sankcijų raundą Rusijai dėl buvusio šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimo pernai Solsberyje, Jungtinėje Karalystėje. Vašingtonas paskelbė, kad sieks, jog tarptautinės finansų institucijos nebepratęstų su Rusija jokių sutarčių dėl paskolų, neteiktų finansinės ir techninės pagalbos.

Nepaisydami vis griežtesnių Kinijos įspėjimų Honkongo gyventojai toliau masiškai protestuoja. Paskutinę minutę gavę policijos leidimą tūkstančiai žmonių vėl renkasi centriniame Honkonge, Mong Koko rajone, kur per 2014-ųjų protestus už demokratiją policija prieš demonstrantus griebėsi jėgos. Protestuotojai reikalauja didesnės demokratijos ir Honkongo lyderės Kerės Lem atsistatydinimo.

Orai. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau