Panorama. Prezidentas Gitanas Nausėda: reikia didinti valstybės pajamas (su vertimu į gestų k.)

Su finansų ministru susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda aptarė kitų metų valstybės biudžeto formavimą, taip pat esmines problemas. Finansų ministras priminė, kad kitąmet tikimasi ekonomikos lėtėjimo, todėl išlaidos turės mažėti. Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta pabrėžia, kad šalies biudžetas, lyginant su ekonomika, yra labai menkas.

Seime surinki 36 parlamentarų parašai užregistruoti teikimą pradėti apkaltą Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui ir Apeliacinio teismo teisėjams Konstantinui Gurinui, Viktorui Kažiui bei Valdemarui Bavejanui dėl galimo šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir priesaikos sulaužymo. Teisėjų Taryba atidėjo klausimą dėl įtariamų teisėjų atleidimo.

Mokyklinio amžiaus vaikus auginančios nepasiturinčios šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šįmet parama siekia 76 eurus.

Prezidentas vetavo Miškų įstatymo pataisas, ribojančias galimybę fiziniams asmenims įsigyti miškų ūkio paskrities žemės. Prezidento teigimu, toks teisinis reguliavimas pažeidžia iš konstitucinio teisinės valstybės principo kylančius reikalavimus.

Jungtinės Valstijos ir Rusija skelbia stabdančios įsipareigojimus, numatytus Šaltojo karo pabaigoje sudarytoje Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartyje. Apie tai, kad trauksis iš sutarties, Vašingtonas pranešė vasarį. Patvirtindamas pasitraukimą, Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius priminė, kad dėl žlugusios sutarties kalta tik Rusija, nesilaikiusi įsipareigojimų.

Dar prieš porą dienų paliaubas prekybos kare amerikiečių ir kinų delegacijos tvirtino trumpomis derybomis Šanchajuje ir pažadu dialogą pratęsti už mėnesio Vašingtone. Bet Jungtinių Valstijų delegacijai grįžus namo ir pranešus, kad derybos vangios, Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, jog Pekinas negerbia įsipareigojimų, tad nuo rugsėjo pirmosios Vašingtonas paskelbs 10 procentų muitų tarifus iki šiol neapmokestintam Kinijos importui, kurio vertė – per 270 milijardų eurų.

Lietuvoje pirmą kartą oficialiai minima romų genocido atminimo diena. Seimo sprendimu ji įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir bus minima kasmet rugpjūčio 2-ąją. Tokiu būdu siekiama atkreipti dėmesį į čigonų kultūrą, kultūrinį dialogą, skaudžius istorijos faktus bei atsikratyti stereotipų.

Šiandien Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune prasidėjo paroda „Gilios upės teka tyliai“. Šiuolaikinės tekstilės darbus čia pristato Lietuvos ir Japonijos menininkės.Taip pat nuo šiandien Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų salėje veikia poetinių miesto peizažų paroda „Konstruoti Niujorką“.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau