Žinios. Naujas gydymo metodas sergantiems širdies ligomis vis labiau prieinamas regionuose

Su finansų ministru susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda aptarė kitų metų valstybės biudžeto formavimą, taip pat esmines problemas. Finansų ministras priminė, kad kitąmet tikimasi ekonomikos lėtėjimo, todėl išlaidos turės mažėti. Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta pabrėžia, kad šalies biudžetas, lyginant su ekonomika, yra labai menkas, o štai laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka teigia esą reikės planuoti ir papildomas pajamas, ir neprioritetinių išlaidų mažinimą.

Prokurorams pateikti keturi skundai dėl Vilniuje nuimtos atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai. Miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad taip pasielgė įvertinus, jog Noreika tvirtino nacių sprendimus steigti žydų getą ir konfiskuoti jų turtą.

Naujas gydymo metodas sergantiems širdies ligomis vis labiau prieinamas regionuose – štai Panevėžio ligoninėje pirmą kartą implantuotas defibriliatorius, automatiškai atkuriantis sutrikusį širdies ritmą.

Seime surinki 36 parlamentarų parašai užregistruoti teikimą pradėti apkaltą Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui ir Apeliacinio teismo teisėjams Konstantinui Gurinui, Viktorui Kažiui bei Valdemarui Bavejanui dėl galimo šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo ir priesaikos sulaužymo. Teisėjų Taryba atidėjo klausimą dėl įtariamų teisėjų atleidimo.

Prezidentas vetavo Miškų įstatymo pataisas, ribojančias galimybę fiziniams asmenims įsigyti miškų ūkio paskrities žemės.

Jungtinės Valstijos ir Rusija skelbia stabdančios įsipareigojimus, numatytus Šaltojo karo pabaigoje sudarytoje Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartyje. Apie tai, kad trauksis iš sutarties, Vašingtonas pranešė vasarį. Patvirtindamas pasitraukimą, Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius priminė, kad dėl žlugusios sutarties kalta tik Rusija, nesilaikiusi įsipareigojimų.

Dar prieš porą dienų paliaubas prekybos kare amerikiečių ir kinų delegacijos tvirtino trumpomis derybomis Šanchajuje ir pažadu dialogą pratęsti už mėnesio Vašingtone. Bet Jungtinių Valstijų delegacijai grįžus namo ir pranešus, kad derybos vangios, Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, jog Pekinas negerbia įsipareigojimų, tad nuo rugsėjo pirmosios Vašingtonas paskelbs 10 procentų muitų tarifus iki šiol neapmokestintam Kinijos importui, kurio vertė – per 270 milijardų eurų.

Lietuvoje pirmą kartą oficialiai minima romų genocido atminimo diena. Seimo sprendimu ji įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir bus minima kasmet rugpjūčio 2-ąją. Tokiu būdu siekiama atkreipti dėmesį į čigonų kultūrą, kultūrinį dialogą, skaudžius istorijos faktus bei atsikratyti stereotipų.

Orai. Sportas.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau