„Laba diena, Lietuva“. Rima Urbonaitė apie Gitaną Nausėdą: dabar vyksta politinio lauko zondavimas

Studijoje viešinti politologė, Mykolo Romerio universiteto lektorė, dalinasi įžvalgomis apie vos tris savaites trunkantį prezidento Gitano Nausėdos valdymą. Anot pašnekovės, Gitanas Nausėda ir visa jo komanda atlieka daug politinių veiksmų, kurie yra it politinio lauko zondavimas, tačiau konkrečių rezultatų nematyti. Rima Urbonaitė įsitikinusi – trūksta aiškumo ir dominuoja stagnacija.

Minėtoji politologė aptaria ir Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentos nukabinimo klausimą, o tiksliau – prezidento vaidmenį šioje situacijoje. R. Urbonaitė, vertindama G. Nausėdos pasisakymą dėl minėtojo asmens atminimo lentos, teigia esą tokie atsakymai nereikalauja skubos, todėl šalies vadovas savo nuomonę išreiškė tada, kuomet buvo dėl jos tikras.

Ir atminimo lenteles, ir Jono Meko kūrinių radybas Zuokų namuose, anot R. Urbonaitės, vienija Remigijus Šimašius: vieną kizę pakeitė kita. Pašnekovė teigia: „Dabar Vilniaus merui R. Šimašiui – juodos dienos.“

Moters kandidatūra į Europos Komisiją – ar įmanoma? Politologė R. Urbonaitė teigia esą šalies politikai turėtų prisiminti, jog Lietuvą ir jos debatus dėl minėtosios kandidatūros stebi užsienio politikai, todėl yra svarbu ne tik išlaikyti šalies reputaciją, bet ir parodyti, kad Lietuvos politikai jaučiasi pilnaverčiai Europos Sąjungoje vykstančiuose procesuose.

Saudo Arabija ir šalies moterys: kokios pastarųjų teisės? Užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė praneša, jog šiandien, rugpjūčio 2-osios rytą, vietinėje spaudoje pasirodė karaliaus dekretas, leidžiantis Saudo Arabijos moterims keliauti be vyriškos palydos. Panašu, kad toks sprendimas priimtas po to, kai Saudo Arabijos merginos, su tėvais išvykdavusios į svečią šalį, ten paprašydavo politinio prieglobsčio ir nebegrįždavo.

Reporteris Mindaugas Aušra informuoja apie tai, kuo neefektyvios yra pirmumo eilės, arba „eilės be eilių“. Pasak pašnekovo, galimybė turtingesniems keleiviams įsigyti pirmumo teisę segmentuoja visuomenę, o kritikai tokį modelį vadina pinigų kalba.

Kiek kainuoja lietuviškos gėrybės? Savos daržovės skanesnės, naudingesnės sveikatai ir nieko nekainuoja – tokį požiūrį turi ne vienas. Tačiau tiek daržoves auginančios bendrovės, tiek daržoves savo malonumui auginantys žmonės su paskutiniu aspektu nesutinka – savos daržoves ne tik kainuoja, bet jas užsiauginti dažnai kainuoja gerokai brangiau, nei įsigyti parduotuvėje ar turguje. Apie daržovių auginimo tendencijas pasakoja portalo LRT.lt verslo žurnalistė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Pomidorų veislių kolekcininkas Gediminas Jegelevičius savo šiltnamyje augina daugiau nei 100 pomidorų veislių: nors visus pomidorų derliui išgauti būtinus darbus atlieka pats, visgi džiaugiasi galėdamas vaisius skinti su anūke Migle.

Kiek kainuoja surengti mergvakarį ir bernvakarį? Studijoje viešinti „Swedbank“ Finansų instituto atstovė Jūratė Cvilikienė atskleidžia, jog žmonės minėtosioms šventėms yra linkę išleisti daugiau, nei planavo, o dažnai mergvakario ir bernvakario šventės suma prilygsta ir didžiajai šventei.

Šakiuose pražydo įspūdingoji Agava. Pašnekovė Loreta Liudžiuvienė, auginanti Agavas, sako esą daugybė žmonių atvažiuoja pasigrožėti minėtuoju augalu. Tiesa, pašnekovė vis dar stebisi – mat augalas kasdien pasistiebia net 15 centimetrų!

Aktyvus poilsis Lietuvoje. Studijos svečias, „Keliauk Lietuvoje“ atstovas Oleg Volkov pristato būdus, kaip įdomiai ir aktyviai praleisti laiką įvairiose šalies vietose. Tiesa, minėtieji būdai rodyti užsienio žiniasklaidos, per MTV Travel kanalą.

Saulius Prūsaitis – „Namo nereiks pareit“.

Socialinių tinklų naujienos su Audra Avižiūte.