Žinios. Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras patyrė pirmąją politinę nesėkmę

Penktadienį šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka. Nors anksčiau prezidentas gyrė šį ministrą, šį kartą, kaip teigė G. Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta, V. Šapoką šalies vadovas perspėjo, kad fiskalinė drausmė neturėtų trukdyti siekti gerovės valstybės tikslo, o nauji mokesčiai neturėtų prislėgti mažiausias pajamas uždirbančių žmonių pečių. Po G. Nausėdos ir V. Šapokos susitikimo prezidento patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad prezidentas ir laikinasis finansų ministras aptarė 2020 m. valstybės biudžeto formavimą, bet didžioji dalis susikimo buvo skirta esminių problemų aptarimui. V. Šapoka pokalbį su G. Nausėda pavadino konstruktyviu, kurio metu buvo aptarta ekonominė situacija tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje.

Grupė Seimo narių įteikė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui teikimą inicijuoti apkaltos procesą galimai šiurkščiai Konstituciją pažeidusiems ir priesaiką sulaužusiems Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjams Konstantinui Gurinui, Viktorui Kažiui, Valdimarui Bavėjanui. Tuo metu šiandien Teisėjų taryba savaitei atidėjo klausimą dėl trijų korupcija įtariamų teisėjų atleidimo. Pasak tarybos pirmininko Algimanto Valantino, du teisėjai pateikė prašymus dalyvauti nagrinėjant klausimą, be to norima detaliau susipažinti su įtarimų turiniu.

Mokyklinio amžiaus vaikus auginančios nepasiturinčios šeimos jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiemet parama padidėjo 20 eurų ir siekia 76 eurus.

Dėl atminimo lentelės Jonui Noreikai – generolui Vėtrai nuėmimo Vilniuje prokurorai gavo keturis skundus. Generalinė prokuratūra informavo, kad šiuo metu skundai nagrinėjami, bet sprendimai dėl jų kol kas nepriimti.

Jungtinės Valstijos ir Rusija skelbia stabdančios įsipareigojimus, numatytus Šaltojo karo pabaigoje sudarytoje Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartyje. Apie tai, kad trauksis iš sutarties, Vašingtonas pranešė vasarį. Patvirtindamas pasitraukimą, Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius priminė, kad dėl žlugusios sutarties kalta tik Rusija, nesilaikiusi įsipareigojimų.

Dar prieš porą dienų paliaubas prekybos kare amerikiečių ir kinų delegacijos tvirtino trumpomis derybomis Šanchajuje ir pažadu dialogą pratęsti už mėnesio Vašingtone. Bet Jungtinių Valstijų delegacijai grįžus namo ir pranešus, kad derybos vangios, Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, jog Pekinas negerbia įsipareigojimų, tad nuo rugsėjo pirmosios Vašingtonas paskelbs 10 procentų muitų tarifus iki šiol neapmokestintam Kinijos importui, kurio vertė – per 270 milijardų eurų.

Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras patyrė pirmąją politinę nesėkmę. Vienoje iš Velso apygardų Boriso Johnsono remiamas konservatorių kandidatas rinkimuose į parlamentą nusileido Liberalų demokratų kandidatei, pasisakančiai už narystę Europos Sąjungoje.

Europos mokslininkai skelbia, kad liepa gali tapti karščiausiu mėnesiu istorijoje. Preliminari analizė rodo, kad praėjęs mėnuo pagerins 2016-tųjų liepos rekordą. Mokslininkų teigimu, įprastai šilčiausią metų mėnesį, liepą, karščiausiu gali paversti milžiniškos karščio bangos Europoje, Jungtinėse Valstijose ar Arktyje.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau