Prezidento patarėjas: prezidentas Viliui Šapokai pakartojo tą pačią pastabą, kaip ir Linui Kukuraičiui – skirti daugiau dėmesio socialinės atskirties mažinimui

nktadienį šalies vadovas Gitanas Nausėda susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka. Nors anksčiau prezidentas gyrė šį ministrą, šį kartą, kaip teigė G. Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta, V. Šapoką šalies vadovas perspėjo, kad fiskalinė drausmė neturėtų trukdyti siekti gerovės valstybės tikslo, o nauji mokesčiai neturėtų prislėgti mažiausias pajamas uždirbančių žmonių pečių.

Po G. Nausėdos ir V. Šapokos susitikimo prezidento patarėjas Simonas Krėpšta teigė, kad prezidentas ir laikinasis finansų ministras aptarė 2020 m. valstybės biudžeto formavimą, bet didžioji dalis susikimo buvo skirta esminių problemų aptarimui.

„Viena didžiųjų problemų yra visiems gerai žinoma – kad mūsų biudžetas yra labai menkas, palyginus su mūsų ekonomika, ir, norint pasiekti proveržį gerovės valstybės link, neįmanoma to padaryti, turint mokestines pajamas 30 procentų, lyginant su mūsų ekonomika. Reikia ieškoti būtų didinti šias mokestines pajamas ir taip prisidėti prie kitų veiklų, ypač prie adekvatesnio socialinių funkcijų finansavimo“, – žurnalistams pasakojo S. Krėpšta.

Anot jo, prezidentas įsitikinęs, kad taupymo politikos nereikėtų pamiršti, tačiau susikoncentruoti tik į diržų veržimasi esą nereikėtų.