Žinios. Šiaurės Korėjoje – naujas raketų bandymas

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Šiandien šalies vadovas susitiks su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka. Jį Nausėda buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste. Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį tarsis dėl Prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Šalies vadovas inicijavo vadiinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimą. Analogišką procedūrą praėjusią savaitę prezidentas inicijavo kitam įtariamajam – Apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui. Jis šiemet turėjo išeiti į pensiją. Be minimų trijų, korupcijos byloje įtariami dar penki teisėjai. Aukščiausiojo ir apeliacinio teismo teisėjus prezidentas atleidžia pritarus Seimui. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis anksčiau sakė, kad paremtų šalies vadovo siūlymą atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Įtarimai byloje taip pat pateikti šešiems advokatams. Iš viso įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariamii 48 asmenys, nagrinėjama per šimtą galimų nusikalstamų veikų.

Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiemet parama padidėjo dvidešimčia eurų ir siekia 76 eurus. Dalis ekonomistų kritikuoja, kad atskirų paramos formų šiuo metu yra gerokai per daug, esą geriau susitelkti ties viena paramos rūšimi, pavyzdžiui, vaiko pinigais. Pasak ministro Lino Kukuraičio, tikslinės paramos priemonės padeda pasiekti konkrečiai tuos, kuriems paramos reikia.

Naujosios Ukrainos valdžios eksperimentas – gavus absoliučią daugumą Radoje suformuoti visiškai naują, su ankstesniu korumpuotu elitu ryšių neturinčią koaliciją parlamente ir tokią pačią šalies vyriausybę – įgauna pagreitį. Tam prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir jo naujosios valdžios partijos deputatams teko pamiršti apie vasaros atostogas ir Truskavecės kurorte nuo ryto iki vakaro mokytis politikos pagrindų.

Neregėtą mastą įgavęs elektrinių paspirtukų verslas paskatino ir originalų priešnuodį kovai su ne vietoje paliktaiis paspirtukais. Šio verslo gimtinėje, saulėtoje Kalifornijoje, San Diege įsikūrė paspirtukų surinkėjai. Jie surenka neleistinose vietose paliktus paspirtukus, bet į supermilžines išaugusios šio transporto kompanijos nenori mokėti išpirkos, kad juos susigrąžintų, ir netgi padavė tokius paspirtukų nutempinėtojus į teismą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau