Žinios. Šiandien Gitanas Nausėda susitinka su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Šiandien šalies vadovas susitiks su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka. Jį Nausėda buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste. Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį tarsis dėl Prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Šalies vadovas inicijavo vadiinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimą. Analogišką procedūrą praėjusią savaitę prezidentas inicijavo kitam įtariamajam – Apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui. Jis šiemet turėjo išeiti į pensiją. Be minimų trijų, korupcijos byloje įtariami dar penki teisėjai. Aukščiausiojo ir apeliacinio teismo teisėjus prezidentas atleidžia pritarus Seimui. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis anksčiau sakė, kad paremtų šalies vadovo siūlymą atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Įtarimai byloje taip pat pateikti šešiems advokatams. Iš viso įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariamii 48 asmenys, nagrinėjama per šimtą galimų nusikalstamų veikų.

Naujosios Ukrainos valdžios eksperimentas – gavus absoliučią daugumą Radoje suformuoti visiškai naują, su ankstesniu korumpuotu elit ryšių neturinčią koaliciją parlamente ir tokią pačią šalies vyriausybę – įgauna pagreitį. Tam prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir jo naujosios valdžios partijos deputatams teko pamiršti apie vasaros atostogas ir Truskavecės kurorte nuo ryto iki vakaro mokytis politikos pagrindų.

Juodkrantėje buvusio miniatiūrų muziejaus nebelieka: nuo šiol čia lankytojų laukia Pamario galerija, kurioje – su kurortu, laivyba, jūra susijusios ekspozicijos. Planuojama ateityje kiekvieną sezoną pasiūlyti po keletą naujų parodų.

Orai.

Sportas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau