Žinios. Paspirtukų nutempėjų verslą Kalifornijoje stabdo išpirkos nesutinkančios mokėti kompanijos

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimUs su ministrais. Šiandien šalies vadovas susitiks su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka. Jį Nausėda buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste. Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį tarsis dėl Prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Šalies vadovas inicijavo vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimą. Analogišką procedūrą praėjusią savaitę prezidentas inicijavo kitam įtariamajam – Apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui.

Šiandien Jungtinės Valstijos oficialiai turėtų išstoti iš Šaltojo karo laikų vidutinio nuotolio balistinių branduolinių raketų draudimo sutarties. Vašingtono teigimu, dabartinis Kremliaus režimas pažeidė šią sutartį, sukurdamas ir apginkluodamas savo kariuomenę balistinėmis raketomis, priklausančiomis uždraustųjų klasei. Maskva šiuos kaltinimus neigia, bet tokiŲ ginkluotės sistemų atsisakyti nesiruošia. Šiandien apie vidutinio nuotolio raketų sutarties likimą turėtų pasisakyti NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Prieš mėnesį kalbėdamas Briuselyje jis pripažino, kad derybos šiuo klausimu tarp Maskvos ir Vašingtono rezultatų nedavė.

Neregėtą mastą įgavęs elektrinių paspirtukų verslas paskatino ir originalų priešnuodį kovai su ne vietoje paliktais paspirtukais. Šio verslo gimtinėje, saulėtoje Kalifornijoje, San Diege įsikūrė paspirtukų surinkėjai. Jie surenka neleistinose vietose paliktus paspirtukus, bet į supermilžines išaugusios šio transporto kompanijos nenori mokėti išpirkos, kad juos susigrąžintų, ir netgi padavė tokius paspirtukų nutempinėtojus į teismą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau