Žinios. Jau laukiama prašymų dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Šiandien šalies vadovas susitiks su laikinuoju finansų ministru Viliumi Šapoka. Jį Nausėda buvo įvardijęs tarp ministrų, kurių darbas jam paliko gerą įspūdį ir kurie turėtų likti poste. Kabinetas atnaujinamas, Vyriausybei po prezidento inauguracijos grąžinus įgaliojimus.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį tarsis dėl Prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti korupcija įtariamus teisėjus. Šalies vadovas inicijavo vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimą. Analogišką procedūrą praėjusią savaitę prezidentas inicijavo kitam įtariamajam – Apeliacinio teismo teisėjui Konstantinui Gurinui.

Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau gali teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiemet parama padidėjo 20 eurų ir siekia 76 eurus. Dalis ekonomistų kritikuoja, kad atskirų paramos formų šiuo metu yra gerokai perdaug, esą geriau susitelkti ties viena paramos rūšimi, pavyzdžiui, vaiko pinigais. Pasak ministro Lino Kukuraičio, tikslinės paramos priemonės padeda pasiekti konkrečiai tuos, kuriems paramos reikia.

Neregėtą mastą įgavęs elektrinių paspirtukų verslas paskatino ir originalų priešnuodį kovai su ne vietoje paliktais paspirtukais. Šio verslo gimtinėje, saulėtoje Kalifornijoje, San Diege įsikūrė paspirtukų surinkėjai. Jie surenka neleistinose vietose paliktus paspirtukus, bet į supermilžines išaugusios šio transporto kompanijos nenori mokėti išpirkos, kad juos susigrąžintų, ir netgi padavė tokius paspirtukų nutempinėtojus į teismą.

Orai.