Žinios. Jono Meko fondas nori pradėti ikiteisminį tyrimą ne tik dėl neteisėto turto paėmimo, bet ir dėl galimo Poderskis piktnaudžiavimo tarnyba

Jono Meko fondas prašo Vilniaus policiją pradėti ikiteisminį tyrimą, dėl vakar iš buvusio mero Artūro Zuoko šeimos namų savivaldybės paimtų esą jiems priklausančių Meko daiktų. Fondas prašo ištirti ne tik neteisėtą turto paėmimą, bet ir galimą piktnaudžiavimą tarnyba.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu. Ministras anksčiau buvo sulaukęs prezidento kritikos dėl lyderystės stokos, po susitikimo prezidento patarėjas Simonas Krėpšta dar sykį pakartojo, kad socialinėje srityje lyderystė itin svarbi.

LRT Tyrimų skyriaus surinkta informacija rodo, kad susigrąžinti sovietmečiu nusavintą žemę patraukliose Kauno vietose tampa paprasčiau, jei ji domina verslininkus arba Kauno valdžią.

Gaminti elektrą sau netrukus galės ir daugiabučių gyventojai. Siekiant skatinti, kad kuo daugiau žmonių pasigamintų energijos, saulės modulių gamintojai, šias elektrines įrengiančios įmonės, tinklų operatorius bei vartotojus vienijanti organizacija pasirašė susitarimą, kuriuo įkurtas elektrą gaminančių vartotojų aljansas.

Lenkija mini svarbią šalies istorijos datą – Varšuvos sukilimo 75-metį. Baigiantis antrajam pasauliniam karui, lenkai sukilo prieš nacistinės Vokietijos okupantus, užėmė didelę sostinės dalį vakariniame Vyslos krante, siekdami patys išvaduoti miestą.

Seulas patvirtino, kad Šiaurės Korėjos karys kirto pusiasalį dalijančią demilitarizuotą zoną ir perbėgo į Pietų Korėją. Tai retas tiesioginis perbėgimas per itin budriai saugomą sieną tarp šalių. Nuo to laiko, kai prieš 65 metus abi korėjas išskyrė karas, iš Šiaurės į Pietus pabėgo daugiau kaip 30 tūkst. korėjiečių, dažniausiai aplinkiniu keliu – per Kiniją. Tik nedaugelis išdrįsdavo kirsti užminuotą demilitarizuotąją zoną, kurią iš abiejų pusių saugo didelės pajėgos.

Ką tik prasidėjusiame posėdyje Vyriausioji rinkimų komisija planuoja įregistruoti kandidatus į Seimą trijose apygardose. Pretendentai turėjo surinkti ne mažiau kaip 1000 juos remiančių apygardos rinkėjų parašų. Parašų lapus pateikė beveik 30 žmonių.

Šveicarijos mokslininkai, tyrinėjantys žmogaus smegenų galimybes tiesiogiai valdyti išorinius įrenginius, jau sugebėjo nemažai pasiekti. Net ir didelę negalią turintys žmonės gali vien smegenimis, pavyzdžiui, valdyti vaizdo žaidimus ir netgi dalyvauti tokiose virtualiose važybose.

Orai. Artimiausią naktį debesuota su pragiedruliais. Pietiniuose rajonuose lietus, šiauriniuose – daug kur trumpi lietūs. Bus nuo 9–14 laipsnių šilumos.

Sportas. Ved. Marijus Žiedas.