Žinios. Šiandien Gitanas Nausėda susitinka su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovu Linu Kukuraičiu

LRT Tyrimų skyriaus surinkta informacija rodo, kad susigrąžinti sovietmečiu nusavintą žemę patraukliose Kauno vietose tampa paprasčiau, jei ji domina verslininkus arba Kauno valdžią. Tokiu atveju sklypai gali būti formuojami ir ant saugomų šlaitų, ir žemėse, atriektose nuo vandenviečių.

Vyriausioji rinkimų komisija planuoja įregistruoti kandidatus į Seimą trijose apygardose. Pretendentai turėjo surinkti ne mažiau kaip 1000 juos remiančių apygardos rinkėjų parašų. Parašų lapus pateikė beveik trisdešimt pretendentų.

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su ministrais. Šiandien šalies vadovas kviečiasi laikinąjį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovą Liną Kukuraitį, vakar įvyko susitikimas su laikinuoju sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Nausėda yra sakęs, kad Linui Kukuraičiui stinga lyderystės.

Šiandien Velse bus surengtii neeiliniai vieno Jungtinės Karalsytės atstovų rūmų nario rinkimai. Kadangi ten rinkėjai nušalino valdančiosios konservatorių partijos atstovą, šie neplanuoti rinkimai taps rimtu išbandymu naujajam torių premjerui Borisui Johansonui. Pralaimėjęs Velse jis liks tik su vieno deputato persvara Bendruomenių rūmuose. Tai tik dar pridės problemų dėl „Brexito“ ir apskritai dėl parlamento pritarimo naujajai Johansono vyriausybei.

Šiandien sukanka 75 m. nuo tragiškai pagarsėjusio Varšuvos sukilimo pradžios. Oficiali dešimčių tūkstančių lenkų sukilėlių, žuvusių per 2 mėnesius trukusį sukilimą, pagerbimo ceremonija vyks Povonzkų kapinėse.

Šveicarijos mokslininkai, tyrinėjantys žmogaus smegenų galimybes tiesiogiai valdyti išorinius įrenginius, jau sugebėjo nemažai pasiekti. Net ir didelę negalią turintys žmonės gali vien smegenimis, pvz., valdyti vaizdo žaidimus ir netgi dalyvauti tokiose virtualiose važybose.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.