Panorama. Artūras Zuokas reikalauja grąžinti „Jono Meko fondui“ viską, ką Vilniaus savivaldybė šiandien išsivežė iš jo namų

Prezidentas tęsia susitikimus dėl naujos Vyriausybės formavimo. Šįkart pakviestas laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Bet apie jo darbą arba nedarbą poste, anot Prezidento patarėjo, nekalbėta. Anksčiau skelbta, kad Gitanas Nausėda turi abejonių dėl tolesnio Verygos darbo Vyriausybėje. Pats ministras po susitikimo sako nepajutęs kritikos, tik supratęs nuoširdų domėjimąsi sveikatos apsaugos sritimi ir bandymą įsigilinti į temą.

Vyriausybė neapsisprendžia, ką siūlys į eurokomisarus. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad kandidatūra derinama su Prezidentu ir moterų kandidačių yra, nors valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis kiek anksčiau pareiškė esą moters deleguoti Lietuva nesvarsto. Tikėtasi, kad Vyriausybė šiandien apsipręs dėl kandidato, tačiau po prezidento ir premjero susitikimo šis klausimas teikiamas nebuvo. Prezidentūra teigia, kad pateikus moters kandidatūrą, Lietuvai padidėtų galimybė gauti vertingą portfelį Europos Komisijoje.

Aistros dėl Jono Meko palikimo. Buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko namuose rasti garsaus menininko daiktai. Juos paskelbė aptikusi su vyru besiskirianti Agnė Zuokienė. Savivaldybė daiktus išsivežė, įtariant, kad jie gali būti iš jai priklausančio Jono Meko vizualiųjų menų centro, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius centro vadovą iškart nušalino nuo pareigų. Tačiau Zuokas sako, kad radinys priklauso visai kitai, privačiai įstaigai – „Jono Meko fondui“ ir reikalauja daiktus grąžinti.

Vos ne pusė šiemet numatytų Vyriausybės darbų vėluoja – tai rodo Vyriausybės parengta ataskaita. Dar laukia ir nepadaryti kone dešimtadalis pernai ir užpernai suplanuotų darbų. Kaip dvejetukininkės, įvardijamos Aplinkos, Švietimo, Vidaus reikalų ministerijos, kur vėluoja daugiausia darbų. Ministrai ginasi – kaltas vėluojantis finansavimas, Seimas arba ministrų pasikeitimai. Politologai sako, kad didelio darbų proveržio laukti ir nereikėtų – tam trukdo politikų rietenos.

Lietuva mini 28-ąsias Medininkų žudynių metines. Šalies vadovai ragina įamžinti šio įvykio atminimą darbais savo valstybei. Medininkų pasienio poste šiandien pagerbti septyni 1991 m. sovietų omonininkų nužudyti policijos ir muitinės pareigūnai.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas Šiaurės Airijoje susitiko su regiono politinių partijų lyderiais. Nors konservatorių partneriai unionistai Johnnsoną gyrė, už tai kad šis atmeta Terezos May suderėtą sutartį, proairiška regiono politinė partija įspėjo, jog naujojo premjero strategija Airijų sienos klausimo nesprendžia, o Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos be susitarimo, Šiaurės Airija turės persvarstyti konstitucinį statusą.

Vokietijos užsienio reikalų ministras lankosi Lenkijoje, šaliai ruošiantis minėti 75-ąsias Varšuvos sukilimo prieš nacius metines. Haikas Maasas susitiko su Lenkijos prezidentu ir diplomatijos vadovu, o rytoj dalyvaus minėjimo iškilmėse. Vokietijos užsienio reikalų ministras – vienas aukščiausių Berlyno pareigūnų iš pastaraisiais metais dalyvavusių atminimo ceremonijoje.

Klaipėda socialinio būsto laukiančiųjų eiles trumpina statydama naujus daugiabučius. Jau netrukus du milijonus eurų kainavusiame name galės apsigyventi aštuonios dešimtys klaipėdiečių.

Netikėti radiniai Kauno centre – rekonstruojant Laisvės alėją, Ožeškienės gatvėje rasta, kaip manoma, apie penkiolika palaikų ir neabejojama, kad čia bus senosios kapinės, apie kurias iki šiol archeologai nežinojo. Specialistai dirba ir Miesto sode – pagal radinius jie spėja, kad čia žmonės laidoti dar XVI a.

Galerijoje „Titanikas“ Vilniuje šįvakar atidaroma tapytojos abstrakcionistės Arūnės Tornau personalinė paroda. Joje eksponuojami darbai, sukurti per pastaruosius dešimtmečius. Ne tik tapyba – pagrindinė menininkės raiškos forma, bet ir mediniai skulptūriniai objektai bei instaliacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau