„Laba diena, Lietuva“. Neįgyvendinti Vyriausybės pažadai – kas labiausiai nuvylė ir ką tai kainavo Lietuvai?

Šioje „Laba diena, Lietuva“ – apie dar neseniai šviesiomis spalvomis pieštas mūsų šalies vizijas ir tai, kuo jos tapo šiandien – ar žada tapti netolimoje ateityje. Taršių automobilių mokestis, nemokami vaistai vargingiausiems, elektroninis rezidento statusas – tai tik keli vis dar neįgyvendintų Vyriausybės darbų pavyzdžiai. Kas žadėta, bet neištesėta, aptarsime su politologu Bernaru Ivanovu.

Mūsų žiniomis, Vyriausybė šiandien planavo tvirtinti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į eurokomisarus, tačiau po šįryt įvykusio prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio susitikimo kandidatūra teikiama nebuvo. Laimei, iš Europos Parlamento į Lietuvą atostogauti grįžo europarlamentaras Petras Auštrevičius, tad pasigausime jį Nidoje ir paprašysime, kad šiek tiek pabandytų mums išaiškinti šią miglotą situaciją.

Vėliau studijoje kartu su Užsienio naujienų skyriaus žurnalistu Justinu Vainilavičiumi aptarsime prekybos karus – ne tik pastarųjų mėnesių aktualija tapusią konfrontaciją šioje srityje tarp Kinijos ir JAV, bet ir globalią šiandienos bei prognozuojamos ateities situaciją.

Kažkur Kaune vėl sušmėžavo Laisvės alėjos rekonstrukcijos finišo viltis. Viltingiausi Laikinosios sostinės gyventojai dabar tikisi, kad šie „amžinieji kasinėjimai“ ims ir pasibaigs kartu su šiais karštais ir pilnais netikėtumų metais. Tačiau ar šis viltingumas nėra paprasčiausio naivumo išdava? Apie tai pasikalbėsime su reportere iš Kauno Jūrate Anilionyte, tiesioginiame eteryje prieš mus iškilusia tos pačios Laisvės alėjos fone.

Lietuva skyrė milijonus eurų, kviesdama į šalį aukščiausio lygio mokslininkus iš viso pasaulio. Du Lietuvą pasirinkusius tyrėjus kalbinsime studijoje. Vilniaus universitete šiuo metu dirbantys Dr. Jūratė Jaraitė-Kažukauskė ir Dr. Andrius Kažukauskas į tėvynę grįžo iš Švedijos, kur praleido net 9 metus. Ką jie paliko užjūryje ir su kokiomis viltimis atsikraustė atgal į Lietuvą, mokslininkai papasakos laidos vedėjai Guodai Pečiulytei ir visiems „Laba diena, Lietuva“ žiūrovams.

O tada kilsime į keturių kilometrų aukštį – kalnuose tarp Tadžikijos ir Kirgizijos šiuo metu alpinistams padeda vienintelė Lietuvoje kalnų gydytoja. Pokalbis su ja laidoje „Laba diena, Lietuva“, už nugaros baltuojant Avicenos viršukalnei.

Plečiasi Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo kolekcijos. Žiedus jau skleidžiančių jurginų šiemet net 500 veislių daugiau nei pernai – ši kolekcija išaugo kone ketvirtadaliu. Pasak botanikų neįprastai ankstyva šiųmetė vasara įtakojo augalų žydėjimą, šis gerokai ankstyvesnis nei įprasta. Lietuvoje saugomus ir paplitusius augalus su botanikais apžiūrėjo LRT reporterė Loreta Mačiulienė.

Orų ir socialinių tinklų naujienų apžvalga – tradicinis laidos desertas, kuris šį kartą, regis – daug karštesnis negu galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.