Žinios. Šiandien minimos Medininkų tragedijos metinės: 1991 metais pasienio su Baltarusija poste buvo nužudyti 7 Lietuvos pareigūnai

Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis šį rytą aptars Vyriausybės formavimą ir Lietuvos kandidatą į Europos Komisiją. Mūsų žiniomis, vyriausybė šiandien planuoja apsispręsti, ką nominuoti į eurokomisarus – greičiausiai premjeras balsuoti teiks laikinąjį ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, kurį siūlo valdančioji valstiečių ir žaliųjų frakcija. Vakar opoziciniai konservatoriai paskelbė į Europos Komisiją siūlantys kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Ministrų kabinetas aptars, kaip panaudoti atlaisvintas Lukiškių kalėjimo sostinės centre patalpas. Iš Lukiškių kalėjimo paskutiniai suimtieji ir nuteistieji išvežti birželio pabaigoje. Iš viso nuo sausio pradžios iš čia iškelti beveik 600 asmenų. Liepos pradžioje susitikę politikai, verslininkai ir visuomenininkai svarstė, kad atlaisvintose patalpose galėtų atsirasti startuolių centras, kultūrinė erdvė, viešbutis ar būtų įkurtas koks nors turistinis objektas.

Šiandien bus paminėtos 28-osios Medininkų tragedijos metinės. 1991 metais sovietų omonininkai nužudė pasienio su Baltarusija poste budėjusius 7 Lietuvos pareigūnus.

Šiaurės Korėja atliko dar vieną karinės ginkluotės bandymą. Iš rytinės pakrantės jūros link ji paleido dvi vidutinio nuotolio raketas. Apie atliktą bandymą pranešė Pietų Korėjos kariuomenė, tačiau Pchenjanas informacijos nekomentuoja. Tai antras toks raketų bandymas per pastarąją savaitę.

Vidurvasarį senojo Mostaro miesto gyventojai rengia tradicines šuolių į vandenį nuo legendinio Senojo Mostaro tilto varžybas. Pastatytas preš 500 metų geriausių tuomet dar jaunos Turkijos imperijos meistrų šis tiltas neatlaikė tik buvusios Jugoslavijos pilietinio karo, bet bendromis vietos gyventojų ir UNESCO pastangomis buvo atstatytas.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.