Žinios. Rusijos generalinė prokuratūra ragina dar griežčiau bausti nesankcionuotų mitingų dalyvius

Valstybės kontrolė konstatavo: pašalpa iš skurdo neišgelbsti. O dažnai net įsuka užburtą ratą: savivaldybės retai domisi, kokios pagalbos konkrečiam skurstančiajam reikia, visiems siūlo tik išmokas. Tad vietoj paskatinimo įsidarbinti, žmonės tampa priklausomi nuo paramos.

Rytoj - paskutinė diena, kai privačiai II-ojoje pakopoje pensijai kaupiantys žmonės gali pasididinti mėnesio įmoką iki 3 proc. Tokia žinia siunčiama pusei milijono Lietuvos gyventojų.

Prezidentas Gitanas Nausėda pradeda susitikimus su kandidatais į ministrus. Pirmasis prezidentūroje - į Žemės ūkio ministrus siūlomas socialdemokratų darbo partijos narys Andrius Palionis. Po susitikimo tiek Prezidentas, tiek Andrius Palionis suabejojo dėl šiuo metu vykdomos Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną. Pasak prezidento atstovų, šalies vadovas iki šiol iš esamo ministro nesulaukė išlaidų bei naudos analizė. Kad trūksta dialogo, mano ir Palionis.

Opoziciniai konservatoriai į Europos Komisiją siūlo deleguoti kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Tokį pasiūlymą premjerui Sauliui Skverneliui laiške išdėstė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. Anot jo, renkant geriausią eurokomisaro kandidatūrą svarbu atsisakyti partiškumo kriterijaus, o rinktis patyrusį, Europos Sąjungos politiką išmanantį ir aukštą tarptautinę reputaciją turintį asmenį.

Aplinkosaugininkai įspėja, kad milžiniški gaisrai Sibire gali sukelti ekologinę „katastrofą“ ir dar labiau paskatinti ledynų tirpimą Arktyje. Degančios teritorijos apima daugiau nei 3 milijonus hektarų, arba maždaug Belgijos dydžio teritoriją. Didžiausi gaisrai liepsnoja atokiame Jakutijos regione, juos skatina sausi orai ir vėjas.

Rusijos generalinė prokuratūra ragina dar griežčiau bausti nesankcionuotų mitingų dalyvius, o opozicijai savo ruožtu kviečia į naują demonstraciją Maskvoje šeštadienį. Praėjusį šeštadienį su opozicijos mitingo dalyviais brutaliai susidorota, suimta 1400 žmonių.

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į sostinės mero sprendimu nuimtą atminimo lentą Jonui Noreikai-generolui Vėtrai. Nausėda kviečia laikytis moratoriumo ir susilaikyti nuo istorinės atminties trynimo, o ekspertus ir institucijas kviečia diskutuoti ir suformuoti nacionalinės atminties politikos principus.

Koncernas „MG Baltic“ byloje prieš valstybę atsakovu įtraukė buvusį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautą Baką. Koncernas politiką kaltina neteisėtai išviešinus ir esą, klaidingai interpretavus žvalgybos duomenis. Vytautas Bakas „MG Baltic“ veiksmus vertina kaip spaudimą.

Vokietiją sukrėtė kraupus įvykis: vyras iš Eritrėjos, Frankfurte po važiuojančiu traukiniu nustūmė aštuonmetį berniuką. Aiškėja, kad įtariamasis pats yra trijų vaikų tėvas, dešimt metų gyvenantis Šveicarijoje.

Remigijus Kančys po Frankfurto maratono buvęs vidutinių ir ilgesnių nuotolių bėgikas, suprato, kad ne viską atliko tinkamai, suskaičiavo visas padarytas klaidas ir apsisprendė įrodyti, kad gali geriau.

Baltijos pakrantėje ties Klaipėdos uostu vyravęs štilis privertė dviem valandoms atidėti antrojo Kuršių marių regatos startą. Tačiau įsibėgėjęs vėjas dalyviams ir žiūrovams padovanojo dinamišką kovą.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau