„Laba diena, Lietuva“. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas: naujasis vežimėlis suteikia pilną laisvę judėti net laiptais

Antradienis, liepos 30-oji ir šios dienos aktualija – ar prezidentas Gitanas Nausėda pasirinks Žemės ūkio ministru būti Andrių Palionį. Tiesiogiai iš prezidentūros. O studijoje pokalbis su apžvalgininku Ramūnu Bogdanu – kokie yra lūkesčiai Žemės ūkio ministrui?

Kita tema: rytoj – paskutinė diena, kai privačiai II-ojoje pakopoje pensijai kaupiantys žmonės gali pasididinti mėnesio įmoką iki 3 proc. Tokia žinia siunčiama pusei milijono Lietuvos gyventojų.

Pastarųjų dienų aktualija – memorialai, kurie vienus piktina, kitiems kelia sentimentus. Studijoje LRT žurnalistas Aurimas Piečiukaitis. Kaip yra kitose pasaulio valstybėse? Ko galime pasimokyti iš kaimynių?

Reportažas apie jau netrukus pristatomą parodą, kurios idėja – unikaliai ir įdomiai paminėti Baltijos kelio 30-osioms metinėms. Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį Katedros aikštėje iškils milžiniška instaliacija, padaryta iš senų radijo imtuvų. Juos padovanoti ir prisidėti prie idėjos įgyvendinimo gali kiekvienas norintis – tereikia seną imtuvą atnešti į LRT ar Lietuvos paštą.

Mažai nagrinėta, tačiau reikšminga – patyčių sporte tema. Svečiuose sporto psichologas Andrius Liachovičius.

Valstybės kontrolė konstatavo: pašalpa iš skurdo neišgelbsti.
O dažnai net įsuka užburtą ratą: savivaldybės retai domisi, kokios pagalbos konkrečiam skurstančiajam reikia, visiems siūlo tik išmokas. Tad vietoj paskatinimo įsidarbinti, žmonės tampa priklausomi nuo paramos.

Kol dar vasara ir visi lapuočiai žali – neišvengiamai apstu ir parazitų, kurie naikina jaunus ir senus medžius. Pokalbis apie parazitus, kurie taip pat yra gamtos dalis, be kurios nevyktų svarbūs procesai. Studijoje Vaikų neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

Nusikelkime kiek tolėliau – Kretingoje, senuosiuose dvaro parko ąžuoluose jėgas išbandė geriausi Lietuvos ir užsienio arboristai. Čia vyko atvirasis Baltijos šalių laipiojimo laja čempionatas, kuriame nugalėjo lietuvis.

Siužetas apie savarankišką neįgaliųjų gyvenimą: asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas sako, kad naujasis vežimėlis suteikia pilną laisvę judėti net laiptais. Tokie vežimėlių tobulinimai – tikra galimybė judėjimo negalių turintiems pasijusti galintiems įveikti sunkumus.

Pajūrio iniciatyva „Ne plastiko bangai“. Naglis Nasvytis, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas: „Pajūris – vertingiausia, ką turime, ir todėl turime tai išsaugoti.“

Reportažas apie vilnietę Rūtą Ardišauskienę, kuris savo namuose „augina“ beveik 400 „Barbės“ lėlių ir svajoja įkurti nuosava žaislų muziejų. Barbė gydytoja, barbė kompiuterinių žaidimų kūrėja, barbė pilotė - tai vos kelios lėlės iš vilnietės kolekcijos. Barbė – vienas pelningiausių žaislų visame pasaulyje. Jas pagal vokiečių Bild Lili lėlės pavyzdį prieš 60 metų sugalvojo bendrovė „Matel“ ir per tą laiką pardavė daugiau kaip milijardą. Rūta teigia, kad nuo pat vaikystės kiekvienos pšventės proga norėjusi barbių, tačiau dažnai jų ir negaudavusi. Dabar savo kolekcijoje ji turi ir itin prabangių, viso pasaulio vertinamų lėlių, o savo turimą kolekciją ateityje tikisi paversti nuosavu žaislų muziejumi.

Soc. tinklų apžvalga su Aiste Plaipaite. Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau