Kandidatas į žemės ūkio ministrus Andrius Palionis: kaimo plėtros programos pinigus galima panaudoti efektyviau

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo susitikimus su potencialiais ministrų kabineto nariais. Pirmasis eilėje – žemės ūkio ministru siūlomas Andrius Palionis.

Apie tai, kad A. Palionis gali tapti ministru kalbėta jau anksčiau. Jo pavardė tarp kandidatų buvo minima dar ieškant aplinkos ministro, tačiau kandidatūra buvo atmesta. Liepos pradžioje pasirašius koalicinę sutartį paaiškėjo, kad „socialdarbiečiai“ perima vadovavimą Žemės ūkio ministerijai, o ministru ketina siūlyti A. Palionį.

A. Palionis kalbėjo, kad su prezidentu aptarė svarbiausius iššūkius, turint omenyje, kad dirbti ministru jam tektų iki kitų rinkimų, tai yra, kiek daugiau nei metus.

„Rūpėjo mano požiūris ir matymas, kurie darbai yra svarbiausi, koks mano požiūris į žemės ūkį, kaip mes galime prisidėti kuriant gerovės valstybę“, – po susitikimo komentavo A. Palionis.

Kalbėdamas apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną, kandidatas į ministrus sakė pasigendantis ne tik kaštų-naudos analizės, bet ir dialogo su ministerijos darbuotojais, profesinėmis sąjungomis. Pasak jo, reikėtų sėsti prie bendro stalo, inicijuoti derybas, kurios būtų teigiamos visoms šalims ir nuo kurių nekentėtų ministerijos darbas.

Tiesa, paklaustas, ar dar galima stabdyti šį procesą, A. Palionis teigė, kad nežino, kurioje stadijoje yra perkėlimo procesas.

Galimam ministrui abejonių kelia ir maisto talonų, vadinamųjų „vaučerių“ projektas: „Man ameniškai jis nepriimtinas. Manau, kad kaimo plėtros programos pinigus galima panaudoti efektyviau, negu investuojant į parduotuves, kurios paskui neaišku, ar neužsidarys.“