Žinios. Pašalpų dydis nesiekia net skurdo ribos, bet sumos didinti neketinama

Opoziciniai konservatoriai į Europos Komisiją siūlo deleguoti kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Tokį pasiūlymą laiške Sauliui Skverneliui šiandien išdėstė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. Anot jo, renkant geriausią eurokomisaro kandidatūrą svarbu atsisakyti partiškumo kriterijaus, o rinktis patyrusį, Europos Sąjungos vidaus ir užsienio politiką išmanantį ir aukštą tarptautinę reputaciją turintį asmenį.

Valstybės kontrolė nustatė, kad skurdžiausiems gyventojams mokama pašalpa neužtikrina net minimalių poreikių. Didžiosios dalies socialinės pašalpos gavėjų pajamos nesiekia net absoliutaus skurdo ribos – 245 eurų per mėnesį. Pašalpos skurdžios, bet nustatyta, kad savivaldybės jos nepanaudoja maždaug pusės numatytų lėšų. Pačios savivaldybės aiškina, kad pašalpoms nepanaudotas lėšas skiria kitoms socialinėms paslaugoms, kurios esą taip pat padeda kenčiantiems nepriteklių.

Rytoj - paskutinė diena, kai privačiai II-ojoje pakopoje pensijai kaupiantys žmonės gali pasididinti mėnesio įmoką iki 3 proc. Tokia žinia siunčiama pusei milijono Lietuvos gyventojų.

Jungtinėse Valstijose ir Kanadoje pavogti 106 milijonų žmonių asmeniniai duomenys. Visi jie – vienos didžiausių Jungtinėse Valstijose finansų kompanijos „Capital One“ klientai, kreipęsi į bendrovę su prašymais išduoti kreditinę kortelę. „Capital One“ praneša, kad pavogta informacija apie klientų vardus, jų kontaktus, atliktus mokėjimus, sąskaitų likučius, taip pat kai kurių klientų socialinio draudimo ir sąskaitų numerius. FTB suėmė kibernetinę ataką įgyvendinusią įtariamąją – tai 33 metų programuotoja iš Sietlo. Moteris apie savo veiksmus paskelbė viename interneto forume.

Per smurtines riaušes Brazilijos kalėjime žuvo mažiausiai 57 žmonės. Dauguma jų apsinuodijo smalkėmis per sukeltą gaisrą, kiti žiauriai nužudyti. Penkias valandas trukusios riaušės kilo tarp dviejų konkuruojančių kalėjimo gaujų.

Koncernas „MG Baltic“ pateikė teismui papildytą ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo, kuriuo atsakovu įtraukė buvusį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką V. Baką, sakoma pranešime žiniasklaidai. Pats V. Bakas įsitikinęs, kad šiuo ieškiniu koncernas bando išvengti atsakomybės. V. Bakas antradienį surengtos spaudos konferencijos Seime metu tikino, kad „MG Baltic“ ieškinys prieš jį yra koncerno savininkų siekis išvengti atsakomybės.

Seimo konservatorė Aistė Gedvilienė kreipėsi į laikinąjį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir laikinąjį aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ragindama nedelsiant imtis veiksmų dėl erkių platinamų ligų prevencijos. Susirgimų erkiniu encefalitu mastas Lietuvoje jau viršija Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamą visuotinės vakcinacijos normą.

Stokholme prasidėjo amerikiečių reperio ASAP Rocky teismas – jame atlikėjas atsidūrė už gatvėje sukeltas muštynes. Reperio sulaikymas įvėlė Švediją ir Jungtines Valstijas į diplomatinį skandalą: gerbėjai kaltina švedų teisėsaugą rasizmu ir ragina boikotuoti švediškus produktus. ASAP Rocky kaltinamas birželio pabaigoje sumušęs 19-metį, pats sako, kad tai buvo gynyba.

Mokslininkams mėginant užauginti žmogaus organus, kai kurie startuoliai ima pavyzdį ir jau sėkmingai užaugina gyvulių mėsą. Štai Izraelyje iš tikro jautuko raumenų, riebalų ir kraujagyslių ląstelių pavyksta užauginti puikų kepsnį, tiesa, jo kaina kol kas didesnė nei tradicinio kepsnio, tačiau išradėjai tikina, kad pradėjus masinę gamybą, ji sumažės.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau