„Labas rytas, Lietuva“ I d. Mėnuo iki mokslo metų pradžios: kodėl vaiką reikia aprūpinti ne tik kanceliarinėmis prekėmis, bet ir emociniu bagažu?

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje – trumpa naujienų apžvalga su Ignu Krupavičiumi ir Aiste Plaipaite.

Patefonai ir vinilinės plokštelės – jau kurį laiką atgimusi klasika, kuri vieniems yra namų ar biuro interjero detalė, kitiems – širdį glostantis ir šiltus prisiminimus keliantis dalykas. Pasaulyje šis reiškinys vyksta jau kelioliką metų, Lietuvoje maždaug dešimtmetį. Vinilinės plokštelės šiuo metu ne tik daugiau perkamos, bet ir leidžiamos Lietuvos atlikėjų.

Ar panaudotas plastikas gali tapti ne pasaulį teršiančia atlieka, o žaliava naujiems ilgaamžiams daiktams? Susibūrę entuziastai tikina, kad taip jie susikonstravo nesudėtingas mašinas plastikui perdirbti ir pakvietė į bendruomenines dirbtuves.

Vilnietė Rūta Ardišauskienė savo namuose „augina“ beveik 400 „Barbės“ lėlių ir svajoja įkurti nuosava žaislų muziejų. Barbė gydytoja, barbė kompiuterinių žaidimų kūrėja, barbė pilotė - tai vos kelios lėlės iš vilnietės kolekcijos. Barbė – vienas pelningiausių žaislų visame pasaulyje. Jas pagal vokiečių Bild Lili lėlės pavyzdį prieš 60 metų sugalvojo bendrovė „Matel“ ir per tą laiką pardavė daugiau kaip milijardą. Rūta teigia, kad nuo pat vaikystės kiekvienos šventės proga norėjusi barbių, tačiau dažnai jų ir negaudavusi. Dabar savo kolekcijoje ji turi ir itin prabangių, viso pasaulio vertinamų lėlių, o savo turimą kolekciją ateityje tikisi paversti nuosavu žaislų muziejumi.

Mėnuo iki mokslo metų pradžios: kodėl vaiką reikia aprūpinti ne tik kanceliarinėmis prekėmis, bet ir emociniu bagažu? Apie vaiko psichologinės būsnos paruošimą mokyklai kalbėjo vaikų ir paauglių psichiatrė Ieva Viltrakytė.

„Jei nesuvokiame, kad mirsime, iš tikrųjų net negyvename“, – savo knygoje „Penki kvietimai“ rašė Frankas Ostaseskis. kaip mirtis gali pamokyti gyventi visavertį gyvenimą? Diskusija apie šio reiškinio svarbą su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos projektų vadovu Virginijumi Šauliu ir Centro poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja Laima Baršauskiene.

Dienos klausimas – kokią profesiją be aktorystės yra išbandęs kino aktorius Arnoldas Schwarzenegger'is?

I-ąją dalį užbaigia spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau