„Laba diena, Lietuva“. Evakuotas daugiabutis Kaune – plačiai paplitusios tendencijos pasekmė. Kuo gresia savavališkos rekonstrukcijos?

Vienas pagrindinių šios ioje „Laba diena, Lietuva“ laidos akcentų – prezidento susitikimas su opozicijos atstovais. Eterio pradžioje tiesioginio prisijungimo metu apie jį papasakos Daukanto aikštėje dirbanti LRT reporterė Reda Gilytė, o laidai įpusėjus laukia ir spaudos konferencijos iš Prezidentūros transliacija, kurios metu apie susitikimo detales papasakos ir Seimo opozicijos partijoms vadovaujantieji – liberalas Eugenijus Gentvilas ir konservatorius Gabrielius Landsbergis bei socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Iš įtemptos, ne tik nuotykių, bet ir sunkių, tačiau itin prasmingų darbų kupinos ekspedicijos grįžo šių metų „Misijos Sibiras“ dalyviai. Studijoje susitiksime su ekspedicijos vadovu Arnoldu Foku ir Sandra Šalčė, kurie papasakos mums apie dar šviežius šios išvykos įspūdžius iš ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvių perspektyvos.

Vėliau „Laba diena, Lietuva“ laidoje svečiuosis LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė, kuri pakomentuos tai, kas šiuo metu vyksta Rusijos sostinėje, kur opozicijos atstovų patekimo į savivaldos rinkimus ribojimas paskatino virtinę masinių protestų.

Iš karto po to su vyriausiuoju Vilniaus architektu pasikalbėsime apie sovietinių daugiabučių likimą: renovuoti ar griauti, mat, kaip parodė pastarąją savaitę Kaune nutikęs incidentas, kai kurie jų jau patys griūva dėl neatsakingų gyventojų veiksmų.

Pietų Korėjoje pasibaigė Pasaulio plaukimo čempionatas. Nors Lietuvos atstovams čia pavyko sėkmingai užsitikrinti kelialapius į kitais metais Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes, nuotaikos po šio čempionato – gana dviprasmiškos. Pagrindinė to priežastis, žinoma – po teisėjų sprendimo iš dar šlapių Dano Rapšio rankų išsprūdęs aukso medalis. Iš Sporto skyriaus tieisiai į „Laba diena, Lietuva“ studiją atskubėjęs Marius Andrijauskas laidos žiūrovams pakomentuos šį bene svarbiausią mums visiems pastarosios savaitės sporto įvykį.

O Boriso Johnsono fenomeną aptarsime su politologu Linu Kojala – naujasis premjeras sugrąžino britų simpatijas konservatorių partijai, tačiau krentantys plonėjančio kalendoriaus lapeliai, lyg vis gausėjantys rudeniniai lapai, primena, jog ne už kalnų ir paties Boriso pažadėta stebuklingoji data – spalio 31-oji. Būtent tada Johnsonas žadėjo bet kokia kaina trenkti durimis Europos Sąjungai – kartu su visa Jungtine Karalyste. Pažadas skambus ir jis neabejotinai prisidėjo prie to, kad naujuoju britų premjeru tapo būtent Žemaičių Kalvarijoje gimusio paleografo proproanūkis. Bet kur šis likimo ir konservatorių rinkiminių preferencijų posūkis nuves Didžiają Britaniją, senąją gerąją Europos Sąjungą, o kartu ir mus visus? Tai, ko šioje laidoje nepavyks nuspėti Linui Kojalai, patys pamatysime jau netrukus.

Savivaldybės nori trumpesnių mokslo metų. Pukius to pavyzdys – Palanga, kur savivaldos lygmeniu jau pristatytos kelios idėjos, neleisiančios moksleiviams kaisti klasėse ne tik vasaros karščių, bet ir dažnam jų – gražiausio metų laiko metu. Plačiau apie tai tiesioginio prisijungimo metu papasakos Palangoje dirbanti LRT reporterė Jovita Gaižauskaitė. O vėliau nusikelsime į Klaipėdą, kur startuoja jaunųjų menininkų rezidencija „Išbandyk profesiją“.

Vėliau laidos žiūrovų laukia gyvenimo būdo ir kultūros žurnalo „Euromaxx“ reportažas, kuris kvies susipažinti su... Berlyne gyvenančiu riestainių kepėju iš Izraelio.

Kauno viešojo transporto vairuotojai, neapsikentę A juostoje vis stojančių pavežėjų automobilių ar krovininių autobusų, patys perka vaizdo registratorius ir skundžia pažeidėjus policijai. Tiesiogiai iš Kauno šią problemą mums pristatys LRT reporterė Jūratė Anilionytė. O laidą tradiciškai užbaigs socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau