Žinios. Galimybė išvengti Vijūnėlės „dvaro“ griovimo – įkurti Čiurlionio menų mokyklą

Nerimsta aistros dėl atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai Vilniuje. Pasipiktinusieji sostinės mero sprendimu šeštadienį lentą nukabinti nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, šiandien rinkosi prie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos.

Druskininkų valdžia prašo Vyriausybės leidimo vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms. Savivaldybė siūlo taikiai susitarti ir negriauti pastato, o jame įkurti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su opozicinių partijų lyderiais. Kaip sakė prezidento patarėjas, susitikimo metu kalbėta ir apie Vyriausybės formavimą, ir apie pirmalaikių rinkimų galimybę. Susitikime dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis, socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas ir Liberalų sąjūdžio vedlys Eugenijus Gentvilas.

Specialistai ragina griežčiau kontroliuoti elektroninių cigarečių rinką šalyje. Verslas sako negalintis konkuruoti su nelegaliais prekeiviais internete, o Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas teigia, kad tai sudaro galimybę nepilnamečiams lengviau įsigyti tokių rūkalų.

Centrinė Kinijos valdžia sako, kad Pekinui lojali Honkongo valdžia turėtų bausti asmenis atsakingus už smurtą šio miesto gatvėse. Savaitgalį masiniai protestai peraugo į susirėmimus su policija, per kuriuos pareigūnai į protestuotojus šaudė guminėmis kulkomis ir naudojo ašarines dujas.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas galėjo būti apnuodytas chemine medžiaga, sako jo asmeninė gydytoja. Navalnas buvo vėl suimtas, o vakar iš areštinės pervežtas į ligoninę dėl, kaip sako gydytojai, „alerginės reakcijos“. Politiko gydytoja tvirtina, kad jam anksčiau nebuvo pasireiškusios alerginės reakcijos, be to, ji kaltina jį apžiūrėjusius medikus neatlikus visų reikalingų tyrimų.

Savaitgalį iš Kazachstano į Lietuvą grįžusius ekspedicijos „Misija Sibiras“ narius priėmęs prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo už įvykdytą misiją ir pasišventimą. Ekspedicijos dalyviai su šalies vadovu pasidalijo įspūdžiais ir nuveiktaiis darbaiis, padovanojo pačių sukurtą dainą ir koplytstulpio kopiją.

Du trečdaliai apklaustų lietuvos savivaldybių yra už trumpesnių mokslo metų grąžinimą. Savivaldybių asociacijos apklausoje dalyvavusios savivaldybės taip pat nurodė, kad dauguma mokslo įstaigų nepritaikytos dirbti per tokius karščius, kurie šalyje vyravo šį birželį.

Savaitgalį Niujorke vyko vieno populiariausių kompiuterinių žaidimų „Fortnite“ pasaulio taurės varžybos, kurių prizinis fondas siekė 30 milijonų dolerių. Šis įspūdingas renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo ir tai rodo, kad profesionalios kompiuterinių žaidimų varžybos ateityje greičiausiai tik populiarės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau