Žinios. Savivaldybės nori trumpesnių mokslo metų

LRT

2019.07.29 15:21

Nerimsta aistros dėl atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai Vilniuje. Pasipiktinusieji sostinės mero sprendimu šeštadienį lentą nukabinti nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, šiandien rinkosi prie Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos.

Druskininkų valdžia prašo Vyriausybės leidimo vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms. Savivaldybė siūlo taikiai susitarti ir negriauti pastato, o jame įkurti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras įspėja, kad Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos žmonėms kenksmingoms Vibrio bakterijoms. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, vidutinis arba aukštas bakterijų lygis gali būti registruojamas daugelyje Baltijos jūros pakrančių: Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, ypač Gdansko įlankoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje taip pat ir Lietuvoje, Klaipėdos apskrityje.

Du trečdaliai apklaustų lietuvos savivaldybių yra už trumpesnių mokslo metų grąžinimą. Savivaldybių asociacijos apklausoje dalyvavusios savivaldybės taip pat nurodė, kad dauguma mokslo įstaigų nepritaikytos dirbti per tokius karščius, kurie šalyje vyravo šį birželį.

Kadenciją baigęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas pradėjo dirbti prezidento Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Jis vadovaus prezidento nacionalinio saugumo grupei.

Centrinė Kinijos valdžia sako, kad Pekinui lojali Honkongo valdžia turėtų bausti asmenis atsakingus už smurtą šio miesto gatvėse. Savaitgalį masiniai protestai peraugo į susirėmimus su policija, per kuriuos pareigūnai į protestuotojus šaudė guminėmis kulkomis ir naudojo ašarines dujas.

JAV mažiausiai 3 žmonės žuvo, dar mažiausiai 15 sužeista užpuolikui pradėjus šaudyti į minią česnakų festivalyje. Policija nukovė šaulį, tačiau liudininkai pasakoja, kad jam galėjo padėti kitas asmuo.

Praėjusį ketvirtadienį daugiabučiame name Biržiškų gatvėje Kaune nustatyta avarinė situacija stabilizuota. Daugiabučių namų administravimo bendrovė „Būsto valda“ informuoja, kad skilus sienai nukentėjusi šiaurinė laiptinė po gyventojų evakuacijos yra parengta remonto darbams.

Savaitgalį iš Kazachstano į Lietuvą grįžusius ekspedicijos „Misija Sibiras“ narius priėmęs prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo už įvykdytą misiją ir pasišventimą. Ekspedicijos dalyviai su šalies vadovu pasidalijo įspūdžiais ir nuveiktaiis darbaiis, padovanojo pačių sukurtą dainą ir koplytstulpio kopiją.

Panevėžio rajono, Uliūnų gyventojai pastatė laivą grįžtantiems emigrantams. Bendruomenė statinį sukūrė savo jėgomis ir savo lėšomis.

Sportas. Oraio. Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau