Žinios. Sviestinės „Apollo 11“ misijos astronautų skulptūros: sunaudota daugiau nei tona sviesto

Prezidentas Gitanas Nausėda su opozicinių partijų pirmininkais susitinka aptarti politinės situacijos atsinaujinant Vyriausybei. Konservatorių ir Liberalų sąjūdžio lyderiai sako norintys pakalbėti apie kabineto sudarymą, galimas ministrų kandidatūras, išgirsti šalies vadovo lūkesčius ir nuomonę apie valdančiosios daugumos ir Vyriausybės formavimąsi. Maždaug prieš mėnesį dėl naujos koalicijos sutarę valdantieji nusprendė pakeisti mažiausiai tris ministrus – susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio.

Šiaurės Kalifornijoje per maisto festivalyje surengtas šaudynes nukentėjo mažiausiai 11 žmonių. Policija praneša, kad yra aukų, tačiau tikslus skaičius kol kas neaiškus. Festivalis jau ėjo į pabaigą, kai buvo pranešta apie čia šaudantį asmenį. Šį kasmetį festivalį paprastai aplanko apie 100 tūkst. žmonių.

Daugelis gyvulininkystės ūkių dėl šiųmetės sausros stokoja pašarų. Vieni dar laukia atolo, kiti išparduoda gyvulius, dar kiti – bankrutuoja. Pasak žemdirbių, vienas iš rezervų sukaupti daugiau pašarų – nesilaikyti vadinamojo „žalinimo“ reikalavimų. Tikėtasi, kad Europos komisija leis taikyti lengvatų, tačiau ji pranešė, kad priešingai nei pernai, lengvatų nebus.

Naujasis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johansonas šiandien vyksta į Škotiją, kur bandys įtikinti šį proeuropietišką regioną „Brexito“ nauda.

Rusijoje minimas šalies krikštas prieš daugiau nei 1000 metų, kai krikščionybė Rytų slavų žemėse paskelbta valstybine religija. Ta proga visoje Rusijoje surengtos masinės krikšto apeigos.

Ohajo valstijos mugėje Kolambuso mieste pristatytos realaus dydžio iš sviesto pagamintos „Apollo 11“ misijos astronautų skulptūros. Taip paminėtos 50-osios pirmosios pilotuojamos misijos į Mėnulį metinės. Iš sviesto nulipdytas iš to paties Ohajaus kilęs Nilas Armstrongas, pirmasis žmogus istorijoje pasivaikščiojęs mėnuliu, ir taip pat jo kolegos astronautai Bazas Oldrinas ir Maiklas Kolinsas. Skulptūrų mecenatas – Amerikos pieno produktų asociacija. Ekspozicijoje – ir dvi sviestinės karvės. Viskam pagaminti prireikė tonos sviesto.

Orai. Sportas. Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau