Sportas. Orai. Paskutinę pasaulio čempionato dieną Lietuvos plaukikai užsitikrino paskutinius kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes

Lietuvos plaukikai baigė pasaulio čempionatą Pietų Korėjoje. Paskutinę varžybų dieną šalies rinktinė iškovojo bilietą į Tokijo olimpines žaidynes. Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis startavo estafetėje keturi po šimtą metrų kompleksiniu būdu. Antrajame iš trijų atrankos plaukimų lietuviai finišavo ketvirti. Deja, po trečiojo plaukimo Lietuvos rinktinę aplenkė septynios kitų šalių komandos ir lietuviai iš 4-osios pozicijos smuktelėjo į 11-ąją. Iki finalinio aštuntuko Lietuvos vyrams pritrūko 0.86 sekundės. Rytiniame plaukime lietuvių ketvertui nepavyko pagerinti Lietuvos rekordo, kuris pasiektas praėjusių metų rugpjūtį. Tačiau svarbiausias tikslas įgyvendintas. D. Rapšys ir A. Šidlauskas jau anksčiau buvo užsitikrinę kelialapius į Tokiją individualiose rungtyse, S. Bilis ir D. Margevičius bilietą į kitų metų žaidynes kol kas turi kaip komandinės estafetės dalyviai.

Savaitgalį Druskininkų apylinkių miškuose baigėsi trečiadienį prasidėjusios didžiausios metuose „Ralio reido“ varžybos – „4x4 Perimetras“. „Sport“ ir „Moto“ įskaitos dalyviai turėjo įveikti devynis greičio ruožus, nusidriekusius per beveik pusę tūkstančio kilometrų. Tuo metu „Turizmo“ klasės dalyviams teko sukti net 1900 km ratą Lietuvos pasieniu. Ne atsitiktinai šios varžybos vadinamos „Lietuviškuoju Dakaro Raliu“.

Visi trys paskutinės dienos greičio ruožai buvo gana trumpi – kelių dešimčių kilometrų ilgio ir driekėsi prie pat sienos su Baltarusija. Tačiau siauri miško keliukai iš ekipažų pareikalavo tikslumo, o už klaidas teko brangiai sumokėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau