Panorama. Po sausros – milžiniškas pašarų stygius gyvulininkystės ūkiuose

Švietimo bendruomenės nariai inicijuoja partijų susitarimą dėl tvarios švietimo sistemos kūrimo, nes sako pavargę nuo politikų ir biurokratų blaškymosi reformuojant švietimo sistemą. Susitarimo idėjai pritaria dauguma parlamentinių partijų, tačiau jau išsiskyrė nuomonės, ar dokumente turi būti įrašytas pažadas ateityje švietimui skirti šešis procentus bendrojo vidaus produkto - tai būtų šešiais šimtais milijonų daugiau skaičiuojant pagal šiandieninį ekonomikos augimą.

Amerikos žydų kongresas sveikina Vilniaus mero sprendimą nukabinti atminimo lentą Jonui Noreikai-generolui Vėtrai bei atsisakyti Kazio Škirpos alėjos pavadinimo miesto centre. Vakar paryčiais nuimant Generolo Vėtros lentą nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, protestavo kelios dešimtys žmonių. Vilniaus meras teigia, kad tieisog norima taikyti vienodus kriterijus su totalitariniais režimais susijusiems atminimo ženklams.

Reaguodamas į policijos veiksmus prieš protestuotojus Maskvoje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino Rusiją atsisakyti perteklinės jėgos naudojimo ir paleisti sulaikytus žmones. Per opozicijos mitingą vakar sulaikyta 1 400 žmonių. Kai kurie opozicijos lyderiai sulaikyti dar prieš protestą. Tarp jų – Aleksėjus Navalnas.

Daugelis gyvulininkystės ūkių dėl šiųmetės sausros stokoja pašarų. Vieni dar laukia atolo, kiti išparduoda gyvulius, dar kiti net bankrutuoja. Pasak žemdirbių, vienas iš rezervų sukaupti daugiau pašarų – nesilaikyti vadinamojo „žalinimo“ reikalavimų. Tikėtasi, kad Europos Komisija leiis taikyti lengvatų, tačiau pranešė, kad priešingai nei pernai, jų nebus.

Gydytojams einant atostsogų, regiono ligoninės laikinai uždaro kai kuriuos skyrius. Pacientai priversti pagalbos ieškoti už pussimčio ar daugiau kilometrų esančiose gydymo įstaigose. Pakeisti atostgaujančius medikus nėra kam - trūksta specialistų, o palikti pavaduoti kolegas nesiryžtama ir taip dėl per didelio krūvio jiems.

Prieš trisdešimt metų į Lietuvą parvežta daugiau kaip 100 Igarkoje palaidotų tremtinių palaikų. Kėdainiuose aukotos mišios, atidengta atminimo lenta. Sibire mirusius artimuosius į tėvynę parvežę tremtiniai, prisimena, kad tuomet kariniame aerodrome nusileidusį lėktuvą pasitiko tūkstančiai žmonių. Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos vadovas sako, kad dabar parvežti palaikus iš Rusijos sudėtinga mat reikia gauti vizas, o ir dauguma kapinių tiek apleistos, kad rasti artimųjų kapus jau labai sudėtinga.

Pagerbiant Medininkų žudynių aukas surengtas 28-asis tradicinis estafetinis bėgimas „Medininkai–Vilnius“. Bėgikai startavo vidurdienį prie Medininkų memorialo, finišas – prie Antakalnio kapinių Vilniuje. Čia bėgikai padėjo gėlių ant žudynių aukų kapų. 1991-ųjų liepos 31 d. sovietų omonininkai išžudė pasienio su Baltarusija poste budėjusius septynis Lietuvos pareigūnus.

Antrą dieną iš eilės policija Honkonge prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas ir apšaudė guminėmis kulkomis. Policija jėgos ėmėsi protestuotojams priartėjus prie Kinijos vyriausybės biuro mieste. Dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves nepaisydami policijos draudimo. Apsirengę juodai ir iškėlę išskleistus skėčius didesnės demokratijos reikalaujantys protestuotojai pasmerkė policijos smurtą.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir vėl kaltinamas rasizmu. Jis savo paskyroje Twitteryje užsipuolė afroamerikietį kongresmeną Elaidžą Kamingsą ir išvadino daugiausia juodaodžių gyvenamą Baltimorės miestą „žiurkiu apsėstu jovalu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau