Panorama. Nepriteklių patiria kas penktas lietuvis: labiausiai skursta pensininkai

Nepriteklių patiria kas penktas lietuvis. Pagal statistikos departamento duomenis, šis skaičius per metus nepasikeitė. Keliais procentais sumažėjo tik pačių skurdžiausių, kurie negauna nė 245 eurų. Labiausiai skursta pensininkai.

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į nesutarimus ieškant Lietuvos atstovo Europos Komisijoje. „Valstiečių“ frakcija juo siūlo dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, tačiau premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad ši kandidatūra jam – naujiena.

Šiandien paaiškėjo stojimo į universitetus ir kolegijas rezultatai. Pirmakursiais universitetuose taps beveik vienuolika tūkstančių žmonių, kolegijose – daugiau nei devyni tūkstančiai. Gausiausiai studentų – daugiau nei 300 – surinko Kauno Technologijos universiteto programų sistemų specialybė.

Lietuvoje šiais metais erkiniu encefalitu jau susirgo beveik 200 žmonių. Pagal sergamumą vakcina nuo šios ligos jau galėtų būti kompensuojama valstybės. Tokį sprendimą jau priėmusi Latvija. Sveikatos apsaugos ministerija kompensaciją dar tik svarsto, o Vilnius imasi veiksmų ir erkmės ruošia gaudykles.

Įsibėgėjant javapjūte, grūdų augintojai sako, kad derlius bus apie 15 proc. mažesnis nei vidutinis, bet didesnis nei pernai. Daug kur, ypač pietiniuose rajonuose pakenkė anksčiau buvusi sausra, tačiau yra ir tokių ūkininkų, kurie per daug nesiskundžia- išmokę pernykštes pamokas sėjo daugiau atsparesnių sausrai žiemkenčių veislių.

Honkonge demokratinių reformų reikalaujantys protestuotojai užėmė pagrindinį miesto oro uostą. Minia žmonių, tarp kurių ir skrydžių palydovai, pagrindinėje salėje su plakatais protestuoja ir šiuo metu. Protestų tikslas: parodyti atvykstantiesiems realią padėtį šalyje.

Klaipėda jau švenčia: jubiliejinė, 60-oji Jūros šventė į miestą įžengė šventine eisena, o Mugės, koncertai, spektakliai, tikimasi, per šį savaitgalį į uostamiestį sutrauks kelis šimtus tūkstančių svečių.

Sportas. Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau