Žinios. Klaipėda jau švenčia: jubiliejinė, 60-oji Jūros šventė į miestą įžengė šventine eisena

LRT

2019.07.26 17:59

Nepriteklių patiria kas penktas lietuvis. Pagal statistikos departamento duomenis, šis skaičius per metus nepasikeitė. Keliais procentais sumažėjo tik pačių skurdžiausių, kurie negauna nė 245 eurų. Labiausiai skursta pensininkai.

Lietuvoje šiais metais erkiniu encifalitu jau susirgo beveik 200 žmonių. Pagal sergamumą vakcina nuo šios ligos jau galėtų būti kompensuojama valstybės. Tokį sprendimą jau priėmusi Latvija. Sveikatos apsaugos ministerija kompensaciją dar tik svarsto, o Vilnius imasi veiksmų ir erkmės ruošia gaudykles.

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į nesutarimus ieškant Lietuvos atstovo Europos Komisijoje. „Valstiečių“ frakcija juo siūlo dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, tačiau premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad ši kandidatūra jam – naujiena.

Šiandien paaiškėjo stojimo į universitetus ir kolegijas rezultatai. Pirmakursiais universitetuose taps beveik vienuolika tūkstančių žmonių, kolegijose – daugiau nei devyni tūkstančiai. Gausiausiai studentų – daugiau nei 300 – surinko Kauno Technologijos universiteto programų sistemų specialybė.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras įvertino mobiliosios programėlės „FaceApp“ saugumą. Specialistams didžiausią susirūpinimą kelia programėlės naudojimo taisyklės, kuriomis remiantis vartotojas turi sutikti neatlygintinai suteikti „FaceApp“ prieigą prie reikalingų duomenų ir leisti juos naudoti ne tik dabar, bet ir ateityje, modifikuoti, platinti.

Jungtinės Karalystės žiniasklaidos priežiūros tarnyba tarptautiniam Rusijos kanalui „RT“ skyrė 225 tūkst. eurų baudą už rimtus pažeidimus nušviečiant Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimą chemine medžiaga „Nivičiok".

Honkonge demokratinių reformų reikalaujantys protestuotojai užėmė pagrindinį miesto oro uostą. Minia žmonių, tarp kurių ir skrydžių palydovai, pagrindinėje salėje su plakatais protestuoja ir šiuo metu. Protestų tikslas: parodyti atvykstantiesiems realią padėtį šalyje.

Paleidusi dvi nedideles raketas Šiaurės Korėja pareiškė, kad tai „didingas perspėjimas“ Pietų Korėjai. Esą, kaimynė taip įspėjama dėl planų rengti bendras karines pratybas su JAV.

Kaune šiandien nustatytas didelis oro užterštumas. Dėl to Nacionalinis sveikatos centras rekomenduoja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų neleisti į lauką. Jame būti rekomenduojama tik visiškai sveikiems žmonėns.

Klaipėda jau švenčia: jubiliejinė, 60-oji Jūros šventė į miestą įžengė šventine eisena, o Mugės, koncertai, spektakliai, tikimasi, per šį savaitgalį į upstamiestų sutrauks kelis šimtus tūkstančių svečių.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau