„Laba diena, Lietuva“. Biopatentų kovos vyksta visoje Europoje – kaip atrodo teismas, kuriame susitinka... daržovės?

Ši „Laba diena, Lietuva“ laida transliuojama vos paskelbus naujausius statistinius duomenis apie socioekonominę padėti mūsų šalyje. Išsamios jų analizės poreikį nesunku užgožti emocijoms, mat skaičiai kalba patys už save – valdžios kovoje prieš skurdą laimi skurdas. Sunkiausia, žinoma, senjorams. Tačiau ar verta tuo stebėtis? Apie tai kalbamės su studijoje viešinčiu sociologu Romu Lazutka.

Abiturentai gauna kvietimus studijuoti. Kurias aukštąsias mokyklas galima vadinti diplomų fabrikais, o kurios siekia aukštojo mokslo kokybės? Į šį klausimą pabandysime atsakyti kartu su laidos svečiais – Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti direktoriumi Pranu Žiliuku ir žurnalo „Reitingai“ redaktoriumi Gintaru Sarafinu.

Penkiasdešimčiai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų suteiktas pirmasis karininko – leitenanto laipsnis. 41 vaikinas ir devynios merginos Daukanto aikštėje iškilmingoje ceremonijoje prisiekė Tėvynei. Ceremonijoje apsilankė ir „Laba diena, Lietuva“ komanda, kuri su laidos žiūrovais dalinasi naujienomis iš renginio ir įspūdžiais po jo. O vėliau grįšime į studiją, kur LRT Užsienio naujienų skyriaus žurnalistas Vykintas Pugačiauskas papasakos apie Prancūzijos ambicijas kosmoso erdvėje.

Dalis žmonių mėgsta klausytis muzikos darbe. Gali pasirodyti, kad ji trukdo susikaupti atliekant užduotis. Specialistai teigia, kad muzikos klausymasis išties padeda susikaupti bei dirbti veiksmingiau. O kaip tai veikia praktikoje? Atsakymo į tai ieškosime dar viename „Laba diena, Lietuva“ reportaže. O vėliau laidoje aptarsime dvi didžiausias šiandienos aktualijas – ministrų kabineto pertvarką ir... erkių siautėjimą Lietuvos miškuose bei pievose. Kelionėms po Lietuvą skirtoje rubrikoje aptarsime didžiausius Birštono privalumus, kuriais jis šiemet vilioja ne tik vietinius, bet ir užsienio turistus.

Iš karto po to kelsimės į Rokiškį, kur vyksta tradicinis langinių tapymo pleneras. Desertui palikome tikras istorijas apie biopatentų kovas Europos Sąjungoje – kartu su Jurgita Čeponyte pabandysime išsiaiškinti, ką reiškia šis terminas ir kodėl plačioji visuomenė dažniau apie jį girdi tik pastaruoju metu. O pačioje laidos pabaigoje – „Euromaxx“ reportažas iš Austrijoje vykstančios ypatingos Narcizų šventės ir, žinoma, tradicinė socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau