Žinios. Orai. Prokurorai teismui perduoda dalį vadinamosios teisėjų korupcijos bylos

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Etikos komisija nusprendė, kad iš posto atsisakantis trauktis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis etikos nepažeidė. Etikos sargams Pranckietį apskundė partijos valdyba. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad tai padaryta dėl to, kad Pranckietis nepaiso valstiečių tarybos sprendimo pritarti valdančiosios koalicijos sutarčiai. Pagal šią sutartį, Seimo pirmininko pareigos tenka koalicijos partneriams „socialdarbiečiams“. Pranckietis ne kartą kartojo, kad parlamento vadovą skiria ir atleidžia Seimas, o jo posto perleidimą „socialdarbiečiams“ – asmeniniu Karbauskio kerštu už kritiką.

Tarpukario diplomato Kazio Škirpos alėja turės naują pavadinimą: Vilniaus taryba pritarė idėjai pervadinti Senamiestyje, prie pat Gedimino kalno esančią alėją į „Trispalvės“. Prieštaringai vertinamas Kazys Škirpa 1919 m. tapo vienu iš nepriklausomybės kovų simbolių, kai sausio 1-ąją iškėlė Trispalvę Gedimino bokšte.

Seniai žadami maisto kuponai Lietuvoje gali taip ir neatsirasti. Europos Komisija kuponų idėjai neprieštarauja, bet naujuoju žemės ūkio ministru įvardytas Andrius Palionis iškart sako – pinigus vietoj šitos priemonės geriau skirti kam nors kitam.

Theresa May paskutinį kartą, kaip ministrė pirmininkė, atsakė į parlamentarų klausimus Bendruomenių rūmuose. Šiandien Borisas Johnsonas oficialiai taps naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru ir pradės nelengvą kelią įgyvendinant „Brexitą“. Šiandien numatyta daug ceremonijų – oficialus pareigų priėmimas iš Karalienės Elžbietos II Bekingemo rūmuose, vėliau Johnsonas turėtų pasakyti kalbą, kurioje apibrėš, koks bus jo vadovavimo laikotarpis.

Kinija paviešino vadinamąją „Baltąją knygą“, kurioje nustato planus savo kariuomenei ir gynybai. Tai pirmasis toks dokumentas, po to kai Kinijoje prasidėjo vadinamoji „naujoji era“, kuriame daug dėmėsio skiriama kariuomenės modernizavimui, vaidmens tarptautinėje arenoje stiprinimui. Dokumente – daug kritikos Jungtinėms Valsitjoms ir netgi grasinimas, jeigu šios bandytų padėti Taivanui siekti nepriklausomybės.

Vilniuje vyko kariuomenės Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija. Juo paskirtas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, pakeiitęs generolą majorą Valdemarą Rupšį. Rupšys rytoj bus inauguruotas naujuoju kariuomenės vadu.

Prokurorai teismui perduoda vadinamosios teisėjų korupcijos bylos dalį, susijusią su „kontrabandos karaliumi“ tituluojamu Viliumi Karaliumi. Jis kaltinamas prekyba poveikiu. Šis epizodas atskirtas nuo visos bylos, kurioje įtarimai pateikti teisėjams, advokatams ir kitiems asmenims.

Beveik ketvirtadalyje tikrintų Lietuvos darželių perpildyta mažiausiai viena grupė. Tokius tyrimo rezultatus skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Prasčiausia padėtis Kaune, Vilniuje, Tauragėje ir Utenoje. Anot specialistų, dažniausiai perpildytos grupės nuo 3 metų iki mokyklinio amžiaus – jose gali būti ne daugiau kaip 20 vaikų. Sveikatos apsaugos ministerija sako anksčiau sulaukusi savivaldybių prašymų keisti higienos normas, kad grupėse galėtų būti daugiau vaikų, tačiau to daryti neketinama. Savivaldybių atstovai sako, kad grupės perpildytos tik popieriuje – esą pilna grupė niekada nesusirenka, todėl augant darželį lankančių vaikų skaičiui, prašo, kad ministerija būtų lankstesnė.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau