Žinios. Skurdo rodikliai Lietuvoje pasikeitė nežymiai – kas penktas žmogus vis dar gyvena žemiau skurdo ribos

Lietuvoje kas penktas žmogus gyvena žemiau skurdo ribos. Daugiau nei šešių šimtų tūkstančių lietuvių, o tai prilygsta viso Vilniaus ir dar Alytaus gyventojams, mėnesinės pajamos nesiekia trijų šimtų penkiasdešimties eurų. Absoliučiame skurde skendėjo vienuolika procentų gyventojų, daugiausia tai bedarbiai, kurių mėnesio pajamos nesiekia pustrečio šimto eurų, du vaikus auginančiai šeimai absoliutus skurdas reiškia pragyvenimą už penkis šimtus eurų per mėnesį. Pernai skurdo rodikliai, palyginti su ankstesniais metais, keitėsi nežymiai.

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į nesutarimus ieškant Lietuvos atstovo Europos Komisijoje. „Valstiečių“ frakcija juo siūlo dabartinį ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, tačiau premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad ši kandidatūra jam – naujiena. Skirtingas pozicijas Nausėda pavadino nesusikalbėjimu ir stumdymusi, kuris ne tik stabdo, bet ir diskredituoja naujo Europos Komisijos nario parinkimo procesą, menkina derybines Lietuvos galimybes, kurias išnaudoja kitos šalys.

Šiandien paaiškėjo stojimo į universitetus ir kolegijas rezultatai. Pirmakursiais universitetuose taps beveik vienuolika tūkstančių žmonių, kolegijose – daugiau nei devyni tūkstančiai. Gausiausiai studentų – daugiau nei tris šimtus – surinko Kauno Technologijos universiteto programų sistemų specialybė. Ši kryptis gavo ir daugiausia valstybės finansuojamų vietų. Po programų sistemų specialybės studentų gausa išsiskyrė Vilniaus universiteto teisės studijos ir politikos mokslai, daugiau nei šimtą programų inžinierių apsiėmė rengti ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Iš kolegijų daugiausia – per keturis šimtus studentų – turės estetinės kosmetologijos specialybė Socialinių mokslų kolegijoje.

Kaune šiandien nustatytas didelis oro užterštumas. Dėl to Nacionalinis sveikatos centras rekomenduoja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų neleisti į lauką. Jame būti rekomenduojama tik visiškai sveikiems žmonėns. Aukšta kietųjų dalelių koncentracija užfiksuota Petrašiūnų oro kokybės matavimo stotelėje. Kitoje Kauno stotelėje, Noreikiškėse, oro užterštumas, kaip beje ir kitur Lietuvoje, išlieka žemas arba labai žemas.

Artėjant rugpjūčiui, įsibėgėja javapjūtė. Ūkininkai sako, kad grūdų derlius bus apie 15 proc. mažesnis nei vidutinis, bet didesnis nei pernai. Ypač pietiniuose rajonuose javams pakenkė sausra, tačiau yra ir tokių ūkininkų, kurie per daug nesiskundžia – išmokę pernykštes pamokas sėjo daugiau atsparesnių kaitrai žiemkenčių veislių. Vidutiniškai Lietuvoje kasmet prikuliama apie penkis milijonus tonų grūdų.

Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui panaikinti įtarimai piktnaudžiavus. Tačiau įtarimai dėl padėjimo piktnaudžiauti pateikti bendrovei „Panevėžio melioracija“, Žagunis yra vienas jos savininkų, anksčiau buvo ilgametis direktorius, yra bendrovės valdybos nariu. Įtarimai išlieka ir dar penkiems asmenims, susijusiems su šia bendrove arba Panevėžio rajono administracija.

Penkiasdešimčiai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų suteiktas pirmasis karininko – leitenanto laipsnis. 41 vaikinas ir devynios merginos Daukanto aikštėje iškilmingoje ceremonijoje prisiekė Tėvynei.

Honkonge demokratinių reformų reikalaujantys protestuotojai užėmė pagrindinį miesto oro uostą. Minia žmonių, tarp kurių ir skrydžių palydovai, pagrindinėje salėje su plakatais protestuoja ir šiuo metu. Protestų tikslas: parodyti atvykstantiesiems realią padėtį šalyje.

Paleidusi dvi nedideles raketas, Šiaurės Korėja pareiškė, kad tai „didingas perspėjimas“ Pietų Korėjai. Esą, kaimynė taip įspėjama dėl planų rengti bendras karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis. Tačiau Donaldas Trumpas kartoja, kad jo santykiai su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Čong Inu yra labai geri. O štai jei rinkimus būtų laimėjusi Hilari Klinton, jau dabar vyktų karas.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau