Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis apie nemažėjantį skurdo lygį: vokeliai turi likti tik laiškams siųsti

Nors absoliutaus skurdo lygis Lietuvoje 2018 m. sumažėjo 2,7 procentinio punkto, skurdo rizikos lygis nepasikeitė, praneša Statistikos departamentas. Didžiausias skurdo rizikos lygis buvo 65 metų ir vyresnių asmenų amžiaus grupėje.

Komentuodamas statistikos duomenis, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis teigia, kad tai – pirmieji šios Vyriausybės rezultatai. E. Bingelis kalba, kad pagrindinės grupės, kurios susiduria su sunkumais – šeimos su vaikais ir pensininkai. Anot jo, Vyriausybė ėmėsi priemonių ir skyrė šeimos pinigus, kėlė pensijos bazę.

„Atsirado universalūs vaiko pinigai, kurie pasiekė kiekvieną vaiką <...> Atsirado pensininkų indeksavimas, todėl pensijų atotrūkis nuo darbo uždarbio nedidina atotrūkio“, – tikina viceministras.

Pasak E. Bingelio, tikėtina, kad šeimų skurdas bus vienas mažiausių per dešimtmetį, tačiau akcentavo, kad, sprendžiant pensininkų skurdą, dar reikės ieškoti naujų priemonių.

Paklaustas, ar įmanoma pasiekti Europos Sąjungos vidurkį, viceministras pabrėžia mokesčių mokėtojų svarbą: „Vokeliai turi likti tik laiškams siųsti, turime suprasti, kad gerovė yra visų mūsų atsakomybė, todėl reikia tinkamai mokėti mokesčius.“