Žinios. Šanchajuje – aukščiausio lygio JAV ir Kinijos derybos prekybos klausimais

Seime specialistai ir politikai diskutuos, kaip apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų. Pasak diskusijos rengėjų, erkės – vis didesnė problema, kuriai spręsti reikalinga valstybės pagalba, nes skiepai nuo erkinio encefalito įperkami ne visiems, todėl siūloma, kad Vyriausybė imtųsi kurti kompensavimo mechanizmą. Pastaruoju metu valdantieji buvo išsakę siūlymų purkšti miškus chemikalais, tačiau tiek Sveikatos apsaugos, tiek Aplinkos ministerija tai vertina neigiamai, nes tai esą brangu ir neefektyvu.

Kaune įskilusiame daugiabutyje atliekami namo sutvirtinimo darbai, kad likusi dalis gyventojų galėtų grįžti pasiimti būtiniausius daiktus. Vakar daliai žmonių buvo leista grįžti namo, tik vienos laiptinės gyventojai turėjo laukti, kol namas bus sutvirtintas. Vakar popietę, sulaukus pranešimo, kad name Biržiškų gatvėje suskilo sienos, evakuoti visi gyventojai. Pasak namo administratoriaus, bus ieškoma rangovo remonto darbams atlikti.

Jungtinės Valstijos pasiryžusios tęsti aukščiausio lygio derybas dėl prekybos su komunistine Kinija ir dabar tai vyks Šanchajuje. Ši nelabai afišuojama prekybinė diplomatija smarkiai kontrastuoja su karinga Amerikos prezidento Donaldo Trumpo retorika apie tai kaip, jo nuomone, vienintelę pasaulio supervalstybę engia Europos Sąjunga ir ta pati Kinija.

Ispanijos kairiosios partijos pradeda naują derybų etapą dėl koalicinės vyriausybės, nes vakarykštis balsavimas parlamente taip ir nepatvirtino socialdemokratų lyderio Pedro Sančeso premjeru. Balsavimas dėl vyriausybės žlugo, nes potencialūs socialdemokratų partneriai iš Pablo Iglesijo partijos „Podemos“ negavo tiek postų vyriausybėje, kiek norėjo.

Klaipėdoje prasideda jubiliejinė – 60-oji Jūros šventė. Per šį savaitgalį uostamiestis kviečia į daugiau nei 100-ą renginių: koncertų, spektaklių, parodų, mugių ar sporto varžybų.

Orai. Sportas.