Žinios. JAV atnaujina mirties bausmes nacionaliniu lygmeniu

Abiturientai šiandien sužinos, kuriose aukštosiose mokyklose galės studijuoti. Kvietimus stojantieji turėtų gauti iki vidurdienio. Tai pirmasis pagrindinio priėmimo etapas. Norintieji sudaryti sutartis su aukštąja mokymo įstaiga tai turėtų padaryti iki liepos 3 d. 17 val.

Seime specialistai ir politikai diskutuos, kaip apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų. Pasak diskusijos rengėjų, erkės – vis didesnė problema, kuriai spręsti reikalinga valstybės pagalba, nes skiepai nuo erkinio encefalito įperkami ne visiems, todėl siūloma, kad Vyriausybė imtųsi kurti kompensavimo mechanizmą. Pastaruoju metu valdantieji buvo išsakę siūlymų purkšti miškus chemikalais, tačiau tiek Sveikatos apsaugos, tiek Aplinkos ministerija šią iniciatyvą vertina neigiamai, nes tai esą brangu ir neefektyvu.

JAV federalinė vyriausybė po 16 metų pertraukos atnaujina mirties bausmes. Generalinis prokuroras Viljamas Baras pranešė nurodęs Federaliniam kalėjimų biurui paskirti mirties bausmių datą penkiems už sunkius nusikaltimus nuteistiems kaliniams. Jos bus atliktos nuo šių metų gruodžio iki kitų sausio. Pasak Baro, įgyvendinti paskirtas bausmes valstybė privalo, nes tai yra skolinga aukoms ir jų artimiesiems. Žmogaus teisių aktyvistai reiškia susirūpinimą, kad bausmės bus atliktos per trumpą laikotarpį ir nebus laiko byloms peržiūrėti.

Didžiausias „kiniškų laimės pyragėlių“ fabrikas dirba Niujorko priemiestyje ir aprūpina gerais patarimais ir net pranašystėmis ne tik visas Jungtines Valstijas bet ir nemažą dalį užsienio šalių. Tai, kad ši gamykla yra Long Ailande tik parodo gana komplikuotą laimės pyragėlių istoriją, nes iš tikrųjų jie nėra nei kiniški, nei amerikietiški.

Orų apžvalga.