„Laba diena, Lietuva“. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas apie kultūros įstaigų finansinius sunkumus: teatrų ir bibliotekų tikrai neuždarysime

Nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriui, Jonui Sakalauskui, pasiskundus dėl teatrą kamuojamų skolų, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas surengė spaudos konferenciją. M. Kvietkauskas patikino, kad ši problema ministerijai yra gerai žinoma ir kad nei bibliotekų, nei teatrų uždaryti tikrai neketinama. Tiesa, ministras pastebi, kad kultūros įstaigos, kurioms yra suteikiamas finansavimas, turėtų efektyviau valdyti išlaidas ir pagerinti savo administracinę veiklą.

Skundžiasi ne tik Operos ir baleto teatras – finansų trūksta ir Adomo Mickevičiaus bibliotekai: štai sakoma, kad įstaiga neišgali įsigyti elementarių higienos prekių. A. Mickevičiaus bibliotekos direktorė Emilija Banionytė teigia nesitikėjusi iš ministro sulaukti konkrečių skaičių, tačiau džiaugiasi sužinojusi, jog Kultūros ministerija ruošiasi bibliotekai padėti finansiškai. Taip pat E. Banionytė pastebi, kad šiuo metu bibliotekos finansai yra išnaudoti: turima neapmokėtų sąskaitų, kurios siekia 11 tūkst. eurų.

LRT tyrimas: kaip valstybės turtas tampa bevertis? LRT tyrimų skyriaus žurnalistė Indrė Makaraitytė bandė išsiaiškinti, kaip yra įvertinamas profesinių mokyklų turtas – mat šiuo metu vyksta profesinių mokyklų reforma, kurios metu profesinės mokyklos iš biudžetinių įstaigų virsta viešosiomis. Paaiškėjo, kad profesinėse mokyklose mokymo tikslais naudojamos priemonės yra įvertinamos vos vienu euru.

„Misija Sibiras“ Kazachstane: dienoraštis. Išvykėliai prisimena, ką nuveikė per pastarąsias dienas: buvo statomi kryžiai, giedamas himnas ir keliaujama naktiniu traukiniu.

Kokie investicijų keliai į Lietuvą? Studijoje viešintis Vilniaus universiteto Verslo mokyklos partnerystės docentas Marius Dubnikovas įvertina kone turtingiausio planetos žmogaus, Jack Ma, vizitą Lietuvoje. Anot pašnekovo, galima būtų teigti, jog minėtojo turtuolio apsilankymas Lietuvoje – stambios investicijos pradžia. Tiesa, studijos svečias atskleidžia, kaip pritraukti tokio lygio žmogų: tiek prezidentas, tiek savivaldybės tarybos nariai privalo dirbti vieningai.

Madame Monsieur – „Mercy“.

Lietuvos valstiečiai ir žalieji į eurokomisarus siūlo Virginijų Sinkevičių – ekonomikos ir inovacijų ministrą. Studijoje viešintis kandidatas į eurokomisarus sakosi esą dėkingas frakcijai už išreikštą pasitikėjimą, tačiau džiūgauti neskuba – dar reikalingas ir prezidento, ir Vyriausybės, ir ministro pirmininko pritarimas. Tiesa, V. Sinkevičius įvertina ir Jack Ma apsilankymą Vilniuje: pašnekovas teigia, kad apie vizitą buvo informuotas, tačiau nurodo, kad J. Ma apsilankymas šalyje buvęs privatus, todėl daugiau detalių neatskleidžia.

Rekordinių karščių bangos: užsienio naujienų redaktoriaus Justino Vainilavičiaus komentaras. Pašnekovas primena, kad tai jau antra karščio banga šią vasarą. Nepaisant to, kad vakarų Europoje gyventojai ieško egzotiškų būdų atsivėsinti, visgi karščiai turėtų dar didėti.

Orų prognozės su Lietuvos hidrometeorologijos vyriausiaja specialiste Izolda Marcinoniene: pristatoma ne tik ateinančių dienų temperatūra, bet ir numatomas ultravioletinių spindulių indeksas, kuris, žadama, bus aukštas.

Gamtininkai primena, kad jokiu būdu nereikėtų imti laukinėje gamtoje rasto jauniklio ir parsinešti jo į namus. Pelėdų augintoja Agnė Dovidė atkreipia dėmesį, kad bandant namuose auginti laukinius paukščius, neretai jaunikliai yra sužalojami, pavyzdžiui, pažeidžiami jų sparnai, kurie, jei neteisingai suauga, neleidžia paukščiui skristi.

Daddy was a Milkman – „Body on Body“.

Socialinių tinklų naujienos su Karolina Panto.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.