Žinios. Kad ir ką bežadėtų premjeras, naujų ministrų dar neturime

Premjeras vakar žadėjęs Prezidentui oficialiai pateikti tris naujus ministrus, pareiškė to nepadaręs, nors pas Prezidentą šiandien vyko net du kartus. Saulius Skvernelis neatskleidžia, ar Gitanui Nausėdai galėjo neįtikti kuris nors kandidatas, ar buvo diskutuota, kad reikia pakeisti visus tris minsitrus iš karto ar patvirtinti senąjį kabinetą, naujus ministrus paskiriant vėliau. Premjerui šiandien staigmeną pateikė valstiečių frakcija, be jo žinios paskelbusi, kad į eurokomisarus siūlomas ekonomikos ir inovacijų minsitras Virginijus Sinkevičius.

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė sulaikiusi Rusijos tanklaivį „Neyma“, blokavusį ukrainiečių karinius laivus Kerčės sąsiauryje. Kaip pranešama, ukrainiečių pasieniečiai gavo pranešimą, kad tanklaivis su Rusijos vėliava įplaukė į Izmailo uostą. Pavyko nustatyti, kad tai tas pats laivas, kuriuo buvo blokuojamas Kerčės sąsiauris pernai lapkritį. Ukrainos saugumo tarnyba, prokuratūra, pasienio tarnyba pradėjo tyrimą.

Vykdant profesinių mokyklų reformą, mokyklos turėjo įvertinti savo turtą. Pagal viešuosius pirkimus pasirinkti turto vertintojai jį įvertino, tačiau skirtingų vertintojų ataskaitos viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis. Kai kuriose jų – ištisos eilutės profesinių mokyklų turto, kuris buvo įvertintas vienu euru. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, dalis mokyklų pirko turto vertinimo paslaugą, tačiau iš tiesų į ataskaitą nugulė buhalterinė turto vertė ir joks turto vertinimas atliktas nebuvo. Specialistai teigia, kad taip buvo sukurtas pavojingas valstybinio turto vertinimo precedentas, dėl to valstybė gali patirti labai daug nuostolių.

Pareigas pradėjo eiti naujasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, žadantis tęsti kariuomenės modernizavimą, inicijuotą po Rusijos veiksmų Ukrainoje. Rupšys pakeitė penkerių metų kadenciją baigusį generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką. Dar per rinkimus prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad, jei būtų išrinktas, norėtų, kad gynybos klausimais jam patarinėtų būtent Žukas. Šiandien paklaustas, ar taip vis dar gali nutikti, Nausėda nei patvirtino, nei paneigė galimo patarėjų komandos papildymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau