Mindaugas Kvietkauskas spaudos konferencijoje: kultūros įstaigos turi siekti geresnės vadybos, savo lėšas naudoti atsakingai

Kaip atsaką į susidariusią kultūrininkų situaciją ir garsiai reiškiamą pasipiktinimą, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje teigė, kad ministerija sieks padėti įstaigoms, bet jos pačios turės išmokti geresnės vadybos.

Nustekentos kultūros įstaigos Lietuvoje priėjo ribą – kai kurioms jų taip blogai, kad nepakanka užsimokėti už elektrą, vandenį ar įsigyti higienos priemonių, ką jau bekalbėti apie skolas, iš kurių brendama sunkiai, tarsi tirštos pelkės.

Neapsikentusi situacijos, kai finansų trūkumas neleidžia apsirūpinti net būtiniausiomis reikmėmis, viena pirmųjų drąsiai prabilo Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekos vadovė Emilija Banionytė. Taip bibliotekos tualetuose atsirado plakatai, kuriuose lankytojų atsiprašoma už tualetinio popieriaus nebuvimą – jam nusipirkti trūksta pinigų.

Kiek anksčiau, tik švelniau, pasisakė ir Lietuvos nacionalionio operos ir baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas – pinigai, gaunami už bilietų pardavimus, vos padengia per ilgą laiką susidariusias skolas. O išlaidos nelaukia ir nemažėja.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskasketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sako, kad ministerijai situacija žinoma. „Kai kur iškilę problemų būtent dėl pernykščio vyriausybės sprendimo 15 proc. sumažinti ūkines išlaidas. Ministerija siekia padėti įstaigoms. Noriu patikinti, kad teatrų ir bibliotekų uždaryti neketiname, ruošiamės spręsti problemas ir net matome galimybę finansiškai padėti“, – sako kultūros ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.