„Labas rytas, Lietuva“ II d. LRT vietovardžių rinkimuose triumfavo Žemuogynės vienkiemis ir Pelėdnagiai, kurių nereikėtų sieti su pelėda

Ignas Pociūnas, geriau žinomas „Daddy Was A Milkman“ slapyvardžiu, pristatė naują vaizdo klipą. Dažnai televizjoje neišvystamas atlikėjas teigė, kad tai yra vienas geriausių ir mėgstamiausių jo darbų.

Pasitinkantys gėlynai vos įžengus pro vartus, išpuoselėtas alpinariumas, pakankamai erdvės žaisti vaikams ir ne ką mažiau už gėlynus dekoratyvus daržo kampelis – taip įsikūrė viena vilniečių šeima, kurie savo namus vadina rojaus kampeliu. Sklype atsirado trys skirtingos zonos: gyvenamoji su erdve vaikų žaidimams bei pavėsine, ūkinė su lysvėmis bei šiltnamiu ir trečioji – reprezentacinė prie įvažiavimo. Kaip atrodo ši sodo idilė – „Jaukių namų“ skiltyje.

Pelėdnagiai, Kūčių, Keturiasdešimt Totorių, Skrebučių kaimas – kokios mintys aplanko išgirdus tokius vietovių pavadinimus? Daugybė vietovardžių žadina vaizduotę ar netgi sukelia šypseną. Tačiau dalis jų jau yra tapę istorijos dalimi, o šiemet Lietuvoje būtent minimi Vietovardžių metai. Portalo LRT.lt vykusiuose vietovardžių rinkimuose, suskirstytuose į 2 kategorijas – išnykusių ir egzistuojančių vietų – triumfavo atitinkamai Žemuogynės vienkiemis ir Pelėdnagiai. Apie konkursą iš šias paslaptingas vietas plačiau pasakojo LRT.lt žurnalistė Audinga Satkūnaitė.

Šį savaitgalį vysk kasmetinė Klaipėdos „Jūros šventė“, kurioje tarp apstaus pramogų asortimento prisidės ir dar viena. Mokomoji laboratorija „Tavo robotas“ suteiks šansą pasijusti jūrų uosto operatoriumi – veiks iš kukurūzų krakmolo atspausdintas laivų terminalas, valdomas elektriniais įrenginiais. Viskas čia suprojektuota jaunųjų robotų kūrėjų abiturientų ir sluoksnis po sluoksnio atspausdinta 3D spausdintuvais iš netaršios, greit yrančios medžiagos. Kaip atrodys visa konstrukcija ir mechanizmas – reportaže tiesiai iš laboratorijos.

Laidą užbaigia spaudos apžvalga ir konkursas. Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau