„Labas rytas, Lietuva“ I d. Pasijuskite jūrų uosto operatoriumi: „Jūros šventėje“ veiks iš kukurūzų krakmolo atspausdintas laivų terminalas

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – liepos 25-osios, karuselių dienos naujienų ir spaudos apžvalga.

Pasitinkantys gėlynai vos įžengus pro vartus, išpuoselėtas alpinarijumas, pakankamai erdvės žaisti vaikams ir ne ką mažiau už gėlynus dekoratyvus daržo kampelis – taip įsikūrė viena vilniečių šeima, kurie savo namus vadina rojaus kampeliu. Sklype atsirado trys skirtingos zonos: gyvenamoji su erdve vaikų žaidimams bei pavėsine, ūkinė su lysvėmis bei šiltnamiu ir trečioji – reprezentacinė prie įvažiavimo. Kaip atrodo ši sodo idilė – „Jaukių namų“ skiltyje.

Kazachstane paskutiniosiomis dienomis ir toliau tęsiasi „Misija Sibiras“ dalyvių darbai: buvo statomi lietuviški kryžiai ir koplystulpiai, skirti politinius kalinius ir ten amžinai likusius lietuvius prisiminti. Misijos dalyviai minėjo, kad tokioje ypatingoje vietoje sugiedotas Lietuvos himnas paveikė ne vieną emociškai ir tai buvo akimirka, sujungusi komandą. Misijos dalyvius bus galima pasitikti šeštadienį 16 valandą 40 minučių Vilniaus oro uoste, bet kol kas – vaizdai ir Kazachstano.

Šį savaitgalį vysk kasmetinė Klaipėdos „Jūros šventė“, kurioje tarp apstaus pramogų asortimento prisidės ir dar viena. Mokomoji laboratorija „Tavo robotas“ suteiks šansą pasijusti jūrų uosto operatoriumi – veiks iš kukurūzų krakmolo atspausdintas laivų terminalas, valdomas elektriniais įrenginiais. Viskas čia suprojektuota jaunųjų robotų kūrėjų abiturientų ir sluoksnis po sluoksnio atspausdinta 3D spausdintuvais iš netaršios, greit yrančios medžiagos. Kaip atrodys visa konstrukcija ir mechanizmas – reportaže tiesiai iš laboratorijos.

Ketvirtadieniais tradiciškai apžvelgiame ir orų prognozę artėjančiam savaitgaliui. Lietuvos hidrometereologijos tarnybos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė ne tik apžvelgė Europos karščių bangą, bet ir prognozavo, kad savaitgalis Lietuvoje bus šiltas, su galimu trumpu lietumi antromis dienos pusėmis bei galima sulaukti tropinių naktų, kai temperatūra nenukrenta žemiau 20-ies laipsnių šilumos.

Šią dieną gimė daugeliui pažįstamas amerikiečių aktorius Matt'as LeBlanc'as. Jis išgarsėjo kaip situacijų komedijos „Draugai“ vaikėjas. Šio ryto „Kalendoriaus“ klausimas labai paprastas – koks yra jo veikėjo vardas seriale?

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi ir Jovita Vitkauske.

Maroko gatvės meno festivalio vaizdai, kuriuose dominavo ir akį stebino sienų tapybos darbai.

Pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 14 585 vėjaraupių atvejai. Tai trečdaliu (31,6 proc.) daugiau, lyginant su 2018 m., kai buvo registruoti 9 979 susirgimo atvejai, skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Pasak ULAC medikų, vėjaraupių susirgimo atvejai registruojami ištisus metus, tačiau infekcijai būdingas sezoniškumas – sergamumo pakilimai pastebimi žiemos ir pavasario mėnesiais. Tendencingą situaciją komentavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas.

Ved. Jovita Vitkauskė.