Žinios. Paryžių vėl alina neįtikėtini karščiai

Vykdant profesinių mokyklų reformą, mokyklos turėjo įvertinti savo turtą. Pagal viešuosius pirkimus pasirinkti turto vertintojai jį įvertino, tačiau skirtingų vertintojų ataskaitos viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis. Kai kuriose jų – ištisos eilutės profesinių mokyklų turto, kuris buvo įvertintas vienu euru. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, dalis mokyklų pirko turto vertinimo paslaugą, tačiau iš tiesų į ataskaitą nugulė buhalterinė turto vertė ir joks turto vertinimas atliktas nebuvo. Specialistai teigia, kad taip buvo sukurtas pavojingas valstybinio turto vertinimo precedentas, dėl to valstybė gali patirti labai daug nuostolių.

Prezidentui Gitanui Nausėdai premjeras Saulius Skvernelis teiks tris naujus ministrus - susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio. Lenkų rinkimų akcija vietoj vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno siūlo parlamentarą Jaroslavą Narkėvičių. Vietoj susisiekimo ministro Roko Masiulio - buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kontratovičių. „Socialdarbiečiai“ žemės ūkio ministru vietoj Giedriaus Surplio siūlys parlamentarą Andrių Palionį.

Šiandien 10 valandą Vilniaus Katedros aikštėje kariuomenės vado kadenciją baigęs generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas perduos pareigas naujai paskirtam vadui – generolui majorui Valdemarui Rupšiui. Kariuomenės vado valdžios regalijas naujajam vadui įteiks prezidentas Gitanas Nausėda.

Garsiausių Švicarijos mechanikos įmonių pamėgtame Ciuriche įvyko originalios žiedinės automobilių ir motociklų lenktynės. Nors čia važiavo pačių garsiausių pasaulio kompanijų automobiliai, svarbiau buvo dalyvauti, o ne laimėti, nes mašinos turėjo būt ne jaunesnės kaip 50 metų.

Skraidančių batų išradėjas prancūzas Frenkis Zapata šiandien planuoja perskristi Lamanšo sąsiaurį. Jo sukonstruota skraidanti platforma, varoma miniatiūriniais reaktyviniais varikliais, nesunkiai pakelia žmogų į orą, bet degalų tokiems varikliams užteks tik pusei skrydžio, todėl vidury sąsiaurio Zapatai teks vieną kartą nusileisti ant laivo ir pasipildyti reaktyvinio kuro. Visą 36 kilometrų atstumą tarp Prancūzijos ir Anglijos prancūzas tikisi įveikti per 20 minučių, lėkdamas daugiau nei šimto kilometrų per valandą greičiu. Šį skrydį Frenkis Zapata paskyrė garsiam savo tautiečiui Lui Blerio, kuris prieš 110 metų pirmą kartą perskrido Lamanšą savo sukonstruotu lėktuvu.

Šiandien prognozuojamas antrosios itin didelio karščio bangos pikas Prancūzijos sostinėje. Nuo Afrikos atslinkusi karšto oro banga turėtų įkaitinti orą Paryžiuje net iki 42 laipsnių Celsijaus. Neatvės ir naktį – prognuozama, kad temperatūra nekris žemiau 30 laipsnių. Šią vasarą pirmoji karščio banga pietines Europos šalis pasiekė labai anksti – dar birželį. Europos ir Amerikos meteorologinės prognozės rodo, kad 2019-ieji, kaip ir pastarieji keleri metai, gali viršyti pasaulio šilumos rekordus.

Orai.

Sportas.