Žinios. Tarp prezidentui siūlomų naujų ministrų – Vladislavas Kontratovičius ir Andrius Palionis

Vykdant profesinių mokyklų reformą, mokyklos turėjo įvertinti savo turtą. Pagal viešuosius pirkimus pasirinkti turto vertintojai jį įvertino, tačiau skirtingų vertintojų ataskaitos viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis. Kai kuriose jų – ištisos eilutės profesinių mokyklų turto, kuris buvo įvertintas vienu euru. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, dalis mokyklų pirko turto vertinimo paslaugą, tačiau iš tiesų į ataskaitą nugulė buhalterinė turto vertė ir joks turto vertinimas atliktas nebuvo. Specialistai teigia, kad taip buvo sukurtas pavojingas valstybinio turto vertinimo precedentas, dėl to valstybė gali patirti labai daug nuostolių.

Prezidentui Gitanui Nausėdai premjeras Saulius Skvernelis teiks tris naujus ministrus - susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio. Lenkų rinkimų akcija vietoj vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno siūlo parlamentarą Jaroslavą Narkėvičių. Vietoj susisiekimo ministro Roko Masiulio – buvusį šios ministerijos viceministrą Vladislavą Kontratovičių. „Socialdarbiečiai“ žemės ūkio ministru vietoj Giedriaus Surplio siūlys parlamentarą Andrių Palionį.

Šiandien bus pristatytos Baltijos kelio trisdešimtmečiui skirtos iniciatyvos ir bendra valstybinė programa. Šiais metais ypač aktyviai į šventimą įsitraukė nevyriausybinės organizacijos. Per renginį Katedros aikštėje bus pristatytos iniciatyvos, kurias rengia Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas, Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos savivaldybių asociacija, skautai, šauliai, moksleivių sąjunga ir kitos organizacijos. LRT taip pat kviečia Baltijos kelio trisdešimtmetį minėti kartu ir jungtis prie akcijos, kurios tikslas – surinkti kuo daugiau nebenaudojamų radijo aparatų.

Šiandien Ispanijos parlamente gali būti patvirtinta laikinojo šalies premjero socialdemokrato Pedro Sančeso kandidatūra į vyriausybės vadovo postą. Ar atsiras pirmoji koalicinė Ispanijos kairiųjų vyriausybė, priklausys nuo naujos kairiųjų populistų partijos „Podemos“ veiksmų.

Skraidančių batų išradėjas prancūzas Frenkis Zapata šiandien planuoja perskristi Lamanšo sąsiaurį. Jo sukonstruota skraidanti platforma, varoma miniatiūriniais reaktyviniais varikliais, nesunkiai pakelia žmogų į orą, bet degalų tokiems varikliams užteks tik pusei skrydžio, todėl vidury sąsiaurio Zapatai teks vieną kartą nusileisti ant laivo ir pasipildyti reaktyvinio kuro. Visą 36 kilometrų atstumą tarp Prancūzijos ir Anglijos prancūzas tikisi įveikti per 20 minučių, lėkdamas daugiau nei šimto kilometrų per valandą greičiu. Šį skrydį Frenkis Zapata paskyrė garsiam savo tautiečiui Lui Blerio, kuris prieš 110 metų pirmą kartą perskrido Lamanšą savo sukonstruotu lėktuvu.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau